Zimski sportovi

Black Wingsi ostali na životu

Borna Rupnik • utorak, 16.03.2010.

Hokejaši iz Linza uspjeli su produžiti svoj život u doigravanju EBEL-a. Do prve su polufinalne pobjede nad Vienna Capitalsima stigli u produžetku...

Vienna Capitalsi bili su blizu čistog prolaska u finale austrijsko-slovensko-mađarsko-hrvatske hokejske lige, no Black Wingsi su na svom terenu smogli snage za preokret te osigurali i peti ogled s Bečanima.

Otpor domaćina prvotno je slomljen u 28. minuti, kada je Rafael Rotter iskoristio situaciju s dva igrača više na ledu i pogodio za 1:0 nakon dodavanja Francoisa Boucharda i Dana Bjornliea.

Taj je rezultat stajao na semaforu sve do sedam minuta prije kraja susreta, kada je Gerd Gruber uspio poravnati i donijeti produžetak.

Linzu su nakon odmora trebale samo dvije minute za presudni pogodak: Frederica Cassivija svladao je Martin Grabher Meier i tako konačno priuštio malo radosti svojim navijačima. Ipak, Capitalsi s 3-1 u džepu ostaju veliki favorit za prolazak u finale.

Peti susret na rasporedu je već u četvrtak.