Kolo prije kraja ligaškog dijela Jadranske lige u Primorje je na Kantridi izgubilo od branitelja naslova Juga. Prednost svog bazena nisu iskoristili ni Jadran protiv Cattara ni Mornar protiv Budve.

Primorje - Jug 9:12 (2:3, 4:4, 1:3, 2:2)

Suci: Zoran Tomić (Zagreb) i Tomislav Copić (Šibenik)

PRIMORJE: D. Car, Kustić, B. Car 2, Sušanj, Pavlović 1, Franković, Tiškivski, Brala, Vrlić, Barać 1, Beltrame 3, Bukovac 1, Jurišić, Krizman 1. Trener: Roje

JUG: Nižić, Bautović 1, Bošković 3, Ivanković 1, Joković 2, Seman 2, Marković, Bušlje, Macan, Dobud 2, Drobac, Benić, Bijač, Šutalo 1. Trener: Fatović

Igrač više: Primorje 3/11, Jug 2/5

Peterci: Primorje 0/1. Jug CO 1/1

Riječku su momčad desetkovale ozljede i bolesti, Beltrame zadnjih dana nije trenirao zbog ozljede leđa, Zoran Roje je zbog leđa ostao i bez Glavana kojeg su uhvatila još prije 10 dana protiv Cattara u Kotoru, a Krapić je out zbog problema s okom.

Bez beka protiv najbolje momčadi JVL-a bilo je iluzorno očekivati više od časnog poraza i Dubrovčani su u 23. utakmici pobijedili i 21. put. Protiv branitelja naslova samo je Jadran izvukao 7:7 u Gružu i u Herceg Novom slavio 11:8, a Primorje je nakon četiri gola minusa u Dobrovniku (9:13) ovog puta izgubio tri razlike (9:12).

U prvom poluvremenu Riječani su pružili čvrst otpor, prvu su četvrtinu izgubili 2:3, a i nakon druge su gubili samo gol razlike (6:7). Dubrovčani u trećoj četvrtini podižu ritam i golovima Jokovića, Ivankovića i Semana u trećoj odlaze na tri gola razlike da bi na koncu prednost povisili i na 12:9.

Splićani su potpisali kapitulaciju protiv Crnogoraca. Jadran je pozdravio četvoricu Splićana i jednog Dubrovčanina u kapici pobjednika Kupa LEN Cattara (11:14), a Budva je na Poljudu projurila pored indisponiranog Mornara (16:6).

• Obrisan korisnik26.04.2010. u 15:24
    je svi žive u rijeci. možda iz statistike? neko gubi nakon 2 četvrtine jedan razlike i meni se čini da je dobar otpor ti sviraj šta te volja
  • Obrisan korisnik26.04.2010. u 14:00
    pa može se pogledat i na bezenu ne samo na tv-u. a ako se nije gledalo odakle zaključak da je primorje pružilo dobar otpor (a još i nije)?
  • Obrisan korisnik25.04.2010. u 23:20
    je na tv-u sve pršti od vaterpola:-)
  • Obrisan korisnik25.04.2010. u 21:59
    a izvještaj nije prepisan nego je iz statistike izvučeno par rečenica, a očito je da se nije pogledalo utakmicu. npr. jug je poveo 3:0 na samom startu i pobjeda nije dolazila u pitanje niti jednom, pa kakav je to onda čvrst otpor
  • Obrisan korisnik25.04.2010. u 21:56
    Kako si to jug može priuštit, pa nema 20 igrača pod ugovorom, nego je umjesto ovih 5 igralo 5 juniora, pa je krajnje neobjektivno naglasit 3 izostanka primorjaša. ali očito su i juniori juga dovoljno dobri za pobjedit u gostima 3. ekipu hrvatske