Vodeni sportovi

Siscia sa zvukom sirene

Maja Giljanović • nedjelja, 25.04.2010.

Galeb je i dalje jedina ekipa koja nije okusila gorčinu poraza. Makarani su u šestom kolu 1.B vaterpolske lige bet stresa slavili protiv Arsenala, ali se nisu odvojili na tablici. Siscia je protiv Delfina prokockala vodstvo od 10:5 nakon prvog poluvremena da bi golom Jelisavca u posljednjoj sekundi iščupala pobjedu.

Galeb ni u šestom kolu 1.B vaterpolske lige nije izgubio. Nakon 16:8 protiv Zagreba, 15:2 protiv Delfina, 12:12 protiv Siscije i 17:8 protiv Salone Galeb je četvrtu ovogodišnju pobjedu izborio protiv Arsenala. Dali su Puljani koliko su u ovom trenutku mogli, ali Galeb je prečvrst i slavio je šest golova razlike (17:11).

Utakmicu više od Makarana odigrala je Siscia, ali ju je izgubila (u četvrtom kolu 10:14 protiv Opatije) i zbog 14 golova slabije gol-razlike i dalje Galebu gleda u leđa.

Siscia je u šestom kolu u Rijeci protiv Delfina pun plijen iščupala u posljednjoj sekundi, gosti su nakon prvog poluvremena vodili 10:5, ali na krilima peterostrukog strijelca Brale domaćin je u posljednjoj četvrtini izjednačio na 13:13. U posljednjoj minuti na semaforu je 14:14, Delfini promašuju napad za senzaciju i plaćaju skup danak, golom četverostrukog strijelca Jelisavca sa sirenom Siscia u Sisak nosi oba boda.

U susjedskom derbiju Zadar je na svom bazenu izgubio od Biograda (6:10), a prošlogodišnji prvak Salona je slavila u Zagrebu (12:6).