Vodeni sportovi

Tucak lako pobijedio svoje

Ivana Jurica • subota, 24.04.2010.

I prije početka susreta bilo je jasno kako će Jadran iz Herceg Novog bez većih problema upisati bodove u Crnici. Daleko je to jača momčad od Šibenčana koji su u odnosu na početak sezone ostali bez četvorice–petorice standardnih igrača. Šibenčanin na klupi Jadrana Ivica Tucak prvi je put sjedio na suprotnoj strani, a njegova je momčad ostvarila sigurnu pobjedu rezultatom 13:5.

Šibenik – Jadran HN 5:13 (0:2, 2:4, 2:3, 1:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: Jukić (12 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 1, D. Belamarić, Šarić, Španja, Brkić 1, Sutić 2, Goreta, Vlahović, Samodol 1, Sučić, Storić, trener: Grgo Renje.

Jadran HN: Ščepanović (19 obrana), Sekulić 2, Bebić, Elez, Vukčević 4, Radović 1, Janović, Gojković 1, Ivović 4, Zloković, Klikovac 1, Jokić, Perčinić, Tešanović, trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Šibenik 0/5, Jadran HN 5/7

Peterci: Šibenik 1/1, Jadran HN -

Tri osobne greške: Računica 21'

Suci: Robert Tiozzo (Split) i Aleksandar Adžić (Kotor)

Susret je velike neizvjesnosti lišen već na startu utakmice jer su gosti vrlo brzo u bazenu pokazali da su bolja momčad od oslabljenih domaćina. Vukčević je Crnogorce doveo do prednosti s igračem više, a za 0:2 na kraju prve četvrtine pobrinuo se Gojković koji je precizan iz kontre.

Dva uzastopna gola raspoloženog Vukčevića Jadranu na početku druge četvrtine donose i vodstvo od 4:0. Prvi gol za domaćine tada postiže njihov najbolji strijelac Nikola Sutić. Sekulić i još jednom Ivović svojoj momčadi donose i značajniju prednost (1:6), a za konačnih 2:6 na poluvremenu precizan je Nikola Samodol.

U drugom poluvremenu prednost Tuckove momčadi i dalje je rasla, iako se u pojedinim trenucima utakmice domaći sastav dobro nosio s favoriziranim gostima. Gojković i Vukčević precizni su za plus šest svoje momčadi (2:8). Šibenčani ne uspijevaju pogoditi nikako s igračem više, dok iz peterca problema nema – Sutić je smanjio na 3:9, a odmah zatim i Računica iz igre na 4:9.

U posljednjoj četvrtini prednost gostiju još je više narasla. Raspucao se prvi strijelac lige Aleksandar Ivović. Posljednji gol za domaćine postigao je Edi Brkić.

Dvostruki strijelac kod domaćih bio je Sutić, dok su kod gostiju po četiri gola postigli Vukčević i Ivović, a vratar Ščepanović zaustavio je čak 19 udaraca igrača Šibenika.