Vodeni sportovi

Mladost bez šanse u Kotoru

Maja Giljanović • subota, 24.04.2010.

Tri igrača koja su u Kotoru protiv Primorca u kapici Mladosti zaslužila palac gore premalo su da se ozbiljnije ugrozi europski prvak koliko god on bio usred priprema za polufinale Eurolige za tri tjedna u Napulju protiv Juga.

PRIMORAC - MLADOST 13:7 (4:2, 3:2, 2:2, 4:1)

Kotor, 25. kolo Jadranske lige
Suci: Curić (Dubrovnik) i Obradović (Herceg Novi)

PRIMORAC: Radić, Dr. Brguljan 2, Čučković 1, Petrović 1, Trajković, Da. Brguljan 1, Kiss 1, Azevedo 1, Pavlović 1, Milošević, Steinmetz 3, Šetka, Milić, Drašković. Trener: Perović

MLADOST: Brzica, Živković, Babić, Letica 3, Petković, Milaković, Zubčić, Martinić 1, Muslim 3, Hinić, Buljubašić, Pavić, Lončar. Trener: Nikolić

Igrač više: Primorac 4/7, Mladost 1/5

Peterci: Primorac -, Mladost 3/3

Europski prvak je igrao u najjačem sastavu, ali nije briljirao. Iz utakmice u utakmicu igrači Primorca ponavljaju kardinalne pogreške u obrani (Hinić je izborio tri peterca), ali protiv Mladosti nisu platili skupu cijenu poput utakmice prošli tjedan u Herceg Novom (9:14).

Zagrepčani su uoči puta u Kotor priželjkivali trijumf kojim bi izbjegli Jug u polufinalu Final Foura, ali su pred više od 500 beštija ostali kratkih rukava.

Igrači Emila Nikolića odolijevali su do konca prve četvrtine kad su primili gol za 2:4 debelo iza zvuka sirene, a nkon toga ni raspoloženi trostruki strijelci Letica i Muslim (na semafor se upisao još samo Marinić) nisu pomogli žapcima da izvuku podnošljiviji poraz, pukla je Mladost u četvrtoj četvrtini (1:4) i na koncu izgubila 7:13.