Vodeni sportovi

POŠK izbjegao fenjer

Maja Giljanović • subota, 24.04.2010.

Vaterpolisti POŠK-a su iskoristili posljednju šansu i izbjegli fenjer u Jadranskoj ligi. Splićani su ga prepustili Koperu nakon što su u 25. kolu u Utrinama slavili protiv Medveščaka.

MEDVEŠČAK - POŠK 7:8 (1:4, 1:0, 2:2, 3:2)

Zagreb, 25. kolo Jadranske lige
Suci: Štampalija (Šibenik) i Goreta (Šibenik)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić 1, Kolar, Čule, Jakovac, Zeljak 2, Tomašić, Milaković 2, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Dragčević 1, Kavur, Curiš. Trener: Asić

POŠK: Veršić, Kujačić, Prižmić, Maškarić, Barbarić 3, Lušić, Kaurloto, Knežević, Scherbl 1, Rabadan 2, Ivanišević 2, Travnikar, Jelovina, Crnčević. Trener: Rossi

Igrač više: Medveščak 6/9, POŠK 2/5

Peterci: Medveščak -, POŠK 1/2

Vaterpolisti POŠK-a osladili su se punim plijenom u Utrinama protiv Medveščaka. Uspavane medvjede Splićani su šokirali u prvoj četvrtini, prvih šest minuta Veršić nije primio ni gola, gosti su ih dali četiri i na koncu prvu dionicu završila vodstvom od 4:1.

U nastavku se domaćin probudio, odlično su igrači Ivana Asića poentirali iz situacija s igračem više (6/9) i iz minute u minutu su smanjivali prednost gostiju. Sredinom četvrte četvrtine preokrenuli su i poveli 7:6, ali u finišu se u junaka Splićana s dva gola prometnuo ukupno trostruki strijelac Barbarić i iščupao bodove za POŠK kojima su fenjer u JVL-u prepustili Koperu Veselina Đuhe.