Vodeni sportovi

U Kotoru izbjeći Jug

Maja Giljanović • subota, 24.04.2010.

U derbi utakmici 25. kola Jadranske lige u Kotoru Primorac i Mladost odlučuju o trećem mjestu. Bolji u polufinalu Final Foura igra protiv Jadrana iz Herceg Novog, a poraženi za finale moraju na megdan Jugu.

Derbi utakmicu 25. kola Jadranske lige u Kotoru igraju europski prvak Primorac i zagrebačka Mladost i odlučuju o trećem mjestu na Final Fouru. Kotorani su u zadnja dva kola izgubili od Juga (8:10) i od Jadrana u Herceg Novom (9:14), a Žapci dolaze na valu tri pobjede uzastopce kojima su izvukli sezonu.

Šibenik - Jadran HN

Jedva su iščupali pun plijen i protiv Jadrana (7:6) i protiv Budve (7:6) i protiv Mornara (8:7), ali su se odvojili od Budve i osigurali nastup u Gružu od 6. do 7. svibnja: "Zasluženo smo izborili Final Four, digli smo se nakon teškog razdoblja, ostvarili vrijedne pobjede i ispunili cilj zadan uoči sezone", izjavio je Emil Nikolić.

U Utakmici protiv Primorca u Zagrebu Mladost se doslovce utopila. Nakon prvog poluvremena je gubila 0:4, prvi je gol dala u 21. minuti i na koncu izgubila sa sramotnih 3:10. Jesu li njegovi igrači izvukli pouku? "Savršeno su posložena momčad, izbalansirana na svim pozicijama koja nam je na Savi očitala lekciju. Hinić i Vukičević su nam bolesni, Karač ostaje u Zagrebu, ali nismo izvjesili bijelu zastavu. Cilj nam je dobiti Primorac i Šibenik u posljednjem kolu i izbjeći Jug u polufinalu Final Foura".

Lista strijelaca:

1.IVOVIĆ (Jadran HN) 61
2.SUTIĆ (Šibenik) 60
3.DANILOVIĆ (Budva) 48
4.PASKOVIĆ (Budva) 48
5.MUSLIM (Mladost) 45

Jug putuje u Rijeku, splitski Jadran dočekuje Cattaro, POŠK gostuje u Utrinama i protiv Medveščaka priželjkuje bod kojim bi fenjer u pet do 12 prepustio Koperu, Ivica Tucak dovodi Novljane u "svoj" Šibenik, a Mornar bodove kojima bi ispred Šibenčana potvrdio četvrto mjesto za play-off domaćeg prvenstva traži protiv nezainteresirane Budve.

Splićanima je u prošlom kolu pobjeda u Zagrebu protiv favorizirane Mladosti iscurila kroz prste, vodili su 7:5 sredinom treće četvrtine, a izgubili golom Karača 12 sekundi prije kraja. Trener Joško Kreković i pomoćnik mu Renco Posinković nisu skrivali ogorčenje, rigali su vatru na suca Aleša Blažića: "Nije prvi put da nas naočigled potkrada. Ovog puta nam je poništio čist gol, nije nam svirao peterce koji su bili vidljivi i 'iz aviona', poklonio Mladosti nekoliko igrača više i ukrao nam pobjedu".