Hrvatska 34:21(17:11) Slovačka
Slovačka

Šetnja kroz Slovake

Ivana Strahija • srijeda, 17.06.2009.

Naši rukometaši danas su pokazali da znaju učiti na svojim pogreškama, i za razliku od Mađarske Slovačku su ostavili na –13. Odlična je to uvertira za Europsko prvenstvo u Austriji, na koje sigurno idemo.

Početak susreta nije dao naslutiti rasplet. Zabija Zrnić za početnih 1:0, ali ubrzo promašuje sedmerac, dok je u trećoj minuti Szücs znao prevariti Alilovića i odvesti Slovačku na +1 (2:1).

Samo je malo ozbiljnosti trebalo da Hrvatska krene igrati onako kako valja. Od 10. minute ide nezadrživa serija od sedam golova, u strijelce su se uz Vorija upisali i Vukić te Horvat, a slovačka obrana nije znala što ju je snašlo. Pregršt, uistinu previše, tehničkih grešaka Slovaka, slabi vratari koji se izmjenjuju pred mrežom ne čineći ništa i apsolutna nemoć da probiju našu 3-2-1 obranu doprinijeli su rezultatu 11:4.

Nešto malo uspijeva učiniti Szücs, koji je jedini može šutnuti loptu dovoljno dobro da prođe na pravo mjesto. Pobjeda s +7 nije bila upitna, a tek je istekla 30. minuta.

Kako su završili prvo tako su Hrvati započeli drugo poluvrijeme. I uz isključenje zbilja razigranog Bičanića čini se da za Červarove momke problema nema. Pogađa Buntić za 20:11, isključen je Vori, ali opet, malo to pomaže Slovacima.

Do kraja susreta samo povećanje razlike, koja se popela na +13 kod 34:21.

Ono što nas je mučilo u prošloj utakmici, sedmerci, nije nam išlo ni ovog puta. Samo dva realizirana, to je preslabo, jer su sedmerci nešto što se – zabija. O čemu se radi nije znao objasniti ni sam Lino Červar, no njemu je ipak važnije to što smo pomladili reprezentaciju: "Jedini smo od vrhunskih reprezentacija koji se nisu libili uvesti mlade igrače. Nečujno smo popunili redove oslabljene odlascima ili pak prestankom igranja nekih reprezentativaca, mislim da već danas imamo momke koji će do 2012. godine i Olimpijskih igara u Londonu biti vrhunska ekipa. Imamo širinu, to nam je najvažnije", rekao je Červar za HTV.

Malo je zabrinula ozljeda Lackovića u prvome poluvremenu, koji poslije nije ušao u igru. Više o tome znat ćemo na konferenciji za novinare koja bi trebala započeti uskoro.

Naši su rukometaši ovom pobjedom dokazali da su pravi profesionalci, da njima nije važno tko stoji s druge strane parketa: "Dogovorili smo se da idemo maksimalno, to smo i učinili. Da nismo, sigurno bi bilo teško, jer Slovaci nisu loši. Iskreno, ne znam tko će pobijediti u utakmici njih i Mađarske, možda nas Slovačka iznenadi", rekao je za nacionalnu TV kuću Domagoj Duvnjak.

Nastavljamo tako kontinuitet sudjelovanja u velikim natjecanjima, nema toga na kojem nismo sudionici i ozbiljni pretendenti za medalju. I predsjednik HRS-a Sandi Šola prepoznao je vrijednost takvog rada: "Kombinirana selekcija plasirala se na Europsko prvenstvo u Austriji, a tamo ćemo igrati u najjačem sastavu. Sve je moguće, a svakako se nadam velikom rezultatu."