Finska 17:32 Slovačka
Slovačka

Bjelorusija šalje poruku Sloveniji

Matej Milanović • subota, 21.03.2009.

Rukometne kvalifikacije za prvenstvo Europe osim Hrvatske, danas je nastavilo još osam reprezentacija. Utakmice nisu bile previše zanimljive, no nekoliko je reprezentacija ostvarilo neophodne pobjede za nastavak nadanja...

Iz naše perspektive najvažnija je utakmica odigrana u Finskoj. U utakmici skupine četiri, u kojoj igra i Hrvatska, Slovačka je lagano došla do pobjede nad domaćinom. Slovaci su već do poluvremena imali velikih sedam golova prednosti. Dobru igru održali su i u nastavku, te porazili domaćina 32:17.

Ovom pobjedom Slovačka ima četiri boda iz isto toliko utakmica. Slovaci će zadnji vlak, za održavanje minimalne nade za Euro, imati jedanaestog lipnja u Mađarskoj.

U skupini dva, Švicarska je rutinski odradila Farske Otoke. Švicarci su cijelim tokom utakmice vodili i povećavali vodstvo, do konačnih 35:21. Švicarska zaostaje bod za vodećom Rusijom i izjednačena je sa Srbijom i BiH, no imaju i utakmicu više u odnosu na ova tri sastava.

Bjelorusija se u skupini pet prošetala protiv Bugarske. Nakon 30 minuta gosti su imali "samo" +9, kojih su povećavanjem ritma u drugom poluvremenu podigli na ogromnih +21. Tom pobjedom od 40:19 Bjelorusija je poslala jasnu poruku Slovencima. Oboje imaju šest bodova iz četiri utakmice, i u sljedećem kolu igrat će međusobno u Sloveniji.

Odigrana je i jedna utakmica sedme skupine u kojoj je Litva na gostovanju sa 28:20 porazila Cipar. Litvanci će također u lipnju imati ključnu utakmicu. Pobjede li u Ukrajini još se mogu nadati putovanju u Austriju.