Mađarska 30:28 Hrvatska
Hrvatska

Kauboji na popravni

Ivana Strahija • nedjelja, 02.11.2008.

Nakon što su skoro cijeli susret vodili, Hrvati su u drugom poluvremenu poklekli pred iskusnijim Mađarima i na kraju izgubili s –2. Ovim porazom dakako ništa nije izgubljeno, jer je pred našim Kaubojima još mnogo utakmica u euro-kvalifikacijama.

Nakon početnih 1:1 utakmica polako prelazi na hrvatsku stranu. Vori pogađa za 3:1, a nakon što je Horvat dva puta sa sedam metara matirao mađarskog vratara dolazimo i do +3 kod 6:3. Isključenje Tončija Valčića u 11. minuti pomrsilo nam je račune, a kad je pola minute kasnije isključen i Duvnjak, naš do tad najagilniji igrač, Mađari to koriste i uz pogotke Gergoa Ivancsika te Gala približavaju se na svega –1.

Nakon svog prvog gola Gal je nezaustavljiv, a u 16. minuti precizan je i za prvo mađarsko izjednačenje nakon onog početnog (8:8). 115 kilograma teškog Gala, koji je svojim impresivnim gabaritima prijetio našim momcima, suci potom isključuju, pa rukometaši u plavim dresovima lakše dišu, i ponovno odlaze na +2. Zatim je konačno precizan i kapetan Metličić, na što se nadovezuje Vori, pa u 23. minuti imamo 14:11.

Uz isključenje Ilyesa minutu kasnije, i probuđenog Štrleka na krilu, Hrvati se drže na lijepoj udaljenosti od domaćih rukometaša. Da će sve krenuti u krivo nagovještava Puljezevićeva obrana Horvatovog sedmerca, zatim Duvnjak dva puta nevjerojatno pogađa pravo u mađarski blok, što znaju iskoristiti Gal i Nagy da bi poravnali na 15:15. Na odmor se odlazi s +1 za goste, pogotkom Zrnića.

U drugom dijelu na vidjelo dolazi kvaliteta mađarske obrane, koja se kao neprobojni zid postavila pred Puljezevićem, kojeg su naši uspjeli razbraniti. Na 17:17 opet izjednačuje Gal, da bi odgovornost postizanja pogodaka preuzeo Csaszar, kojem parira tek Zrnić, što iz igre, što iz sedmeraca. Plavokosi Mađar ipak je uspješniji i u 45. minuti domaći po prvi puta imaju vodstvo (23:22).

Iscrpljenost je potom dotukla naše rukometaše, koji sve više griješe, na svoju žalost posebice u obrani. Spomenutom dvojcu mađarskih strijelaca priključuje se Putics, koji je do samog kraja susreta drži svoju reprezentaciju na +2. Hrvati, odnosno Zrnić, pogađaju tek iz sedmeraca, što nije bilo dovoljno za preokretanje rezultata.

U ovom su susretu, protiv renomiranih protivnika, naši reprezentativci pokazali da mogu odigrati dobro i bez "stupova" ekipe, no jasno je isto tako, da im je potrebno još uigravanja kako bi stekli samopouzdanje. Dobro je stoga što prvu priliku za popravni Kauboji imaju u ožujku, kad igraju protiv Slovačke.