Branimir Korać • srijeda, 16.06.2010.

Boston Celticsi nisu iskoristili prvu meč loptu u finalnoj seriji protiv LA Lakersa. Sjajno prvo poluvrijeme Lakersa odlučilo je pobjednika, Boston se nije uspio vratiti iz visokog zaostatka i sedma utakmica će dati novog prvaka...

Još uvijek nemamo novog NBA prvaka. Boston je na završni krug serije u Los Angeles doputovao s vodstvom 3-2, ali nije uspio ubilježiti četvrtu pobjedu i osigurati naslov prvaka. Lakersi su odigrali odličnu utakmicu, visoko slavili 89:67 i tako osigurali sedmu utakmicu.

Gosti su imali priličnih problema, nije im sve išlo na mlin i takav rasplet ne čudi. Imali su tek 33 posto šuta iz igre, doprinos klupe bio je vrlo slab, a i rano su ostali bez startnog centra Kendricka Perkinsa koji je ozlijedio koljeno i morat će u sedmoj utakmici, u borbi za sve ili ništa zaigrati značajno bolje ako žele naslov.

Sve je krenulo u krivom smjeru za Boston sredinom prve četvrtine. Do tada su se rezultatski posve držali u utakmici, a onda je stigla ozljeda Perkinsa koji je u doskoku ozlijedio koljeno i morao je napustiti igru. Bilo je vrlo brzo jasno kako se neće moći vratiti i to je bio veliki hendikep. Njegove zamjene Rasheed Wallace i Glen Davis nisu pokazale ništa i tu je bio jedan od hendikepa gostiju.

Osim ozljede Perkinsa, Lakersi su se počeli odvajati, vođeni raspoloženim Kobeom Bryantom počeli su stvarati prednost i već do kraja prve četvrtine bilo je 28:18 za domaćina.

U nastavku ništa novo. Obojica trenera promiješali su petorke, ušli su igrači s klupe, a puno bolje su reagirali oni s klupe Lakersa. Prednost je nastavila rasti i nakon trice Vujačića i zakucavanja Farmara pet minuta do kraja prvog poluvremena domaćin je imao ogromnih 45:25.

Pokušaji Bostona da smanji zaostatak do poluvremena bili su neuspješni i u drugih 24 minute ušlo se s teško dostižnih 20 poena prednosti za Lakerse.

Niti najmanju priliku za povratak Boston nije dobio u drugom poluvremenu. Bez ikakvih problema Lakersi su čuvali prednost od 20 poena, a kada su na kraju treće dionice Vujačić i Artest vezali trice za bijeg na 76:51, sve je bilo jasno. Igrat će se sedma utakmica.

Lakersi su slavili 89:67 uz 26 poena i 11 skokova Kobea Bryanta, 17 poena, 13 skokova i devet asistencija Paua Gasola te 15 poena i šest skokova Rona Artesta. Kod Bostona Ray Allen je ubacio 19 poena, a Paul Pierce 13.

• fedorad17.06.2010. u 02:01
    malo je reć...može se s bryantom nosit možda tek na nekom drugom svijetu...na ovom ne...GO LA!!!!!!
    fedorad
  • Obrisan korisnik17.06.2010. u 01:39
    mamba!!!!
  • Obrisan korisnik16.06.2010. u 23:32
    samo mi je žao ronda,al ipak još će morat malo purie i mlika izist da se može nosit sa black mambom!!!
  • Captain Jack16.06.2010. u 19:43
    Nemrem vjerovat kolko fanova Kelta ovdi ima,kaj samo par nas za Lakerse..
    Captain Jack
  • Obrisan korisnik16.06.2010. u 19:00
    Celtici su jos prezeleni!!! GO LA!!! "Umem" da kazem samo jedan broj, a taj broj 24!!!! U sedmoj po prvi put povijest Boston gubi iako je vodio nakon V utakmice sa 3:2