Branimir Korać • srijeda, 09.06.2010.

Los Angeles Lakersi slavili su u trećoj utakmici finalne serije NBA lige i tako poništili break koji su Celticsi napravili u prošloj utakmici. LA je u Bostonu slavio 91:84...

Nakon druge utakmice Phil Jackson se nije previše uzbuđivao. Izgubili smo, ali sam siguran kako u Bostonu možemo barem jednom slaviti i vratiti se u Los Angeles. Najavljeno - učinjeno. Celticsi su propustili obraniti domaći teren i tako zadržati stečenu prednost, poraženi su 91:84.

Glavni protagonisti pobjede Bostona u Los Angelesu Ray Allen i Rajon Rondo nisu bili niti blizu tog izdanja, dapače, Allen je sa šutom 0/13 potpuno podbacio i odigrao posve suprotno od onog posljednjeg susreta u Los Angelesu gdje je šutirao samo u prvom poluvremenu za tricu 7/7.

Boston je u ranoj fazi pokušao pobjeći, stvorili su prednost na startu 12:5, međutim Lakersi su na to imali odgovor i spriječili su taj rani bijeg. Kobe Bryant i Pau Gasol bili su glavni protagonisti preokreta od 21:5 do kraja prve četvrtine.

I kada su jednom preuzeli kontrolu nad rezultatom, Lakersi su lakše igrali i prednost čuvali. Na startu druge dionice Boston je bio u potpunoj rupi, gosti su pobjegli na čak 37:20 i činilo se kako će Celticsi doživjeti težak poraz.

Domaćini su uspjeli spriječiti da se Lakersi odvoje i na 20 poena viška te tako riješe utakmicu, doveli su zaostatak na desetak poena do poluvremena i ipak najavili nešto zanimljiviji nastavak.

Vrlo brzo u drugom poluvremenu gosti su se našli na iskušenjima. Boston je zaigrao bolju košarku i zaprijetio potpunim povratkom u utakmicu, uspio se već u trećoj dionici spustiti i do četiri poena zaostatka da bi na početku posljednje četvrtine posve zakomplicirao utakmicu.

Celticsi su bili u naletu i Davis i Rondo su ih doveli na svega poen zaostatak na deset minuta do kraja utakmice. Još dvije minute do kraja bili su na dva poena zaostatka, Bryant i Fisher zatim ponovno odvajaju Lakerse, u međuvremenu griješe Garnett i neraspoloženi Allen i Celticsi odlaze u poraz.

Kobe Bryant bio je prvo ime utakmice s 29 poena i sedam skokova, 16 poena je dodao Derek Fisher, 13 uz deset skokova Pau Gasol, a deset skokova Andrew Bynum. Kod Celticsa Garnett je ubacio 25 poena uz šest skokova, Paul Pierce je dodao 15 poena, a Kendrick Perkins 11 skokova.

• Captain Jack09.06.2010. u 17:23
    Ray-Ray je doista izgledal ko neki amater..prosto nisam mogel vjerovat kak je onog zicera pod košem promašil,pa frajer je cijeli obruč promašil
    Captain Jack
  • Obrisan korisnik09.06.2010. u 16:06
    Ray Allen 0/13... jos jedna povijesna noc za njega...
  • fedorad09.06.2010. u 14:08
    Lakersi cilu utakmicu kontrolirali osime prve minute,smireno,Bryant solidan,prvu četvrtinu odigrao odlično,par prodora,asista,blokova i skokova,Rondo na momente,sveukupno nedovoljno i rekao bih da je ovo pobjeda cijelog LA,jer ako ste gledali prvo poluvrijeme,koje su dosta odigrali i momci s... [više na forumu]