Branimir Korać • petak, 28.05.2010.

Los Angeles Lakersi svladali su Phoenix Sunse u petoj utakmici finala Zapadne konferencije te poveli s 3-2 u seriji. Susret je odlučen sa zvukom sirene, a čovjek odluke bio je Ron Artest...

Tijekom susreta je napadački bio prilično loš, ništa nije mogao ubaciti, šutirao je vrlo loše, no kada je bilo najvažnije imao je dovoljno koncentracije, snalažljivosti, ali i sreće. Artest je sa sirenom ubacio ne baš lagan šut nakon skoka u napadu i donio Lakersima pobjedu u petom susretu te je tako osigurao minimalno sedmu utakmicu na svom terenu.

Sunsi su u završnici izgledali kao momčad koja može napraviti taj gostujući iskorak, nisu Lakersima dopuštali da prelome utakmicu i uzmu pobjedu, ali nisu uspjeli obraniti skok u posljednjim trenucima susreta, Artest je iskoristio rupu pod košem i donio pobjedu svojoj momčadi.

Nakon odličnog ulaska Phoenixa u utakmicu, Lakersi su zagospodarili terenom. Plus sedam Sunsa iz osme minute do kraja prve dionice se istopilo, Lakersi su preuzeli kontrolu rezultata i igre te počeli stvarati prednost.

Tri uzastopne trice Kobea Bryanta odvele su Lakerse na visokih plus 16 tijekom treće četvrtine i u tim trenucima se činilo kako će to biti jednosmjerna utakmica. Međutim Gentryjeva momčad se nije predavala, do kraja prvog poluvremena uspjela je smanjiti zaostatak na jednoznamenkasti broj poena i osigurati zanimljiviji nastavak susreta.

Novo odvajanje Lakersi su imali sredinom treće dionice kada su serijom 8:0 ponovno otišli na visokih 67:51, no još jednom nisu uspjeli to zadržati. Dobrom dionicom Dudleya i Fryea u finišu treće četvrtine još jednom su smanjili zaostatak i došli na 78:72 uoči posljednje četvrtine.

Posljednja četvrtina protekla je u pokušajima Sunsa za hvatanjem zaostatka, Lakersi više nisu uspjeli napraviti veliko odvajanje i susret je obilovao neizvjesnošću do samog kraja. Minutu i 20 do kraja Lakersi su imali plus pet, onda je Nash smanjio na 101:98 da bi Artest upisao dva promašaja na ulasku u posljednju četvrtinu. 21 sekundu prije kraja Gasol promašuje zakucavanje i Sunsi dobivaju priliku.

Nash i Richardson promašuju trice, ali gosti hvataju skokove u napadu, tri i pol sekunde prije kraja Richardson je ponovno na trici i ovaj put ubacuje za 101:101. Lakersima je pripao posljednji napad, Bryant je iz vrlo teške situacije promašio tricu, priskočio je Artest i ubacio za pobjedu i veliko slavlje.

Najbolji kod pobjednika bili su Bryant, koji je s 30 poena, 11 skokova i devet asistencija još jednom došao na rub triple-doublea, Fisher s 22 poena, Gasol s 21 poenom i devet skokova te Odom sa 17 poena i 13 skokova. Kod Sunsa Nash je ubacio 29 poena uz 11 asistencija, Stoudamire 19 poena, a Frye 14 poena uz deset skokova.

• Obrisan korisnik28.05.2010. u 21:39
    nema tu nikakve srece... igra se na 4 pobjede a tu prolaze iskljucivo bolji i spremniji!
  • Obrisan korisnik28.05.2010. u 14:54