Branimir Korać • subota, 29.05.2010.

Orlando nije uspio napraviti čudo. Prednost Celticsa 3-0 ipak je bila prevelika i pobjedom u šestom susretu u Bostonu Celticsi su osvojili 21. konferencijski naslov te će pokušati uzeti i 18. naslov prvaka lige...

Vratiti se nakon 3-0 u finalu konferencije i napraviti čudesan preokret, nitko nikada nije uspio. Dwight Howard i društvo nadali su se kako će oni biti prvi i kako će na taj način ispraviti sve ono u čemu su pogriješili u prva dva susreta. Međutim, nije išlo.

Dva susreta je Magic uspio dobiti, od toga onaj četvrti u Bostonu vrlo teško, tek u produžetku. Više od toga nije išlo. Nakon poraza u Orlandu, Celticsi su se vratili na svoj parket i to bez straha i panike. Usporedbe s hokejašima Bruinsima koji su prokockali u istoj situaciji ove godine 3-0 protiv Flyersa, nisu ih dirale. U šestoj utakmici ponovno su bili pravi.

Znali su domaćini da ukoliko noćas ne pobjede i serija ode u sedmu utakmicu, da će imati jako male šanse za prolaz. Nalet u kojem bi bio Orlando, domaći teren, teško je pronaći nešto što bi bilo pozitivno za Boston.

Stoga su u ovu utakmicu ušli vrlo angažirano i trebalo im je 7-8 minuta da bi se počeli odvajati. Nakon što je Howard položio u sedmoj minuti za smanjenje na 17:16, Rondo, Davis, Pierce i Ray Allen do kraja četvrtine rade veliku seriju i Boston bježi na 30:19.

Drugu četvrtinu obiluježava Nate Robinson. U pet minuta do sredine druge dionice ubacuje sam 12 poena i predvodi seriju Bostona 11:0 koja Celticse odvodi na 46:25.

Nije se Orlandu pisalo dobro u tim trenucima, uspjeli su malo do odmora smanjiti zaostatak, ali na početku drugog poluvremena uslijedila je nova kanonada. Ray Allen je vezao dvije trice, jednu je dodao Paul Pierce i Celticsi su već bili na 66:44.

Tu je već sve bilo jasno. Kada je domaćin zadržao prednost sve do polovice posljednje četvrtine, više nije bilo dvojbi. Orlando je u završnici malo smanjio zaostatak, ali zaprijetio nije. Najbliže što je došao i bilo je na konačnih 96:84.

Boston su predvodili Paul Pierce s 31 poenom i 13 skokova te Ray Allen s 20 poena. Kod Magica Dwight Howard je ubacio 28 poena uz 12 skokova, a Vince Carter 17 poena uz sedam skokova.

• Obrisan korisnik29.05.2010. u 14:03
    magic se prekasno ukljucio u seriju,da je dobio barem jednu od prve dvije utakmice uvjeren sam da bi prosli a ovako zasluzeno celticsi idu u finale! tamo ce vjerovatno i lakresi koji ce isto imat puno problema s obranom bostona!
  • Obrisan korisnik29.05.2010. u 13:23
    Rondo treba popraviti šut i zato još uvijek nije najbolji play lige. Top 3 sigurno jest!
  • Obrisan korisnik29.05.2010. u 13:21
    Kao što sam i rekao, ovo je posljednja utakmica serije iako mi neki nisu baš vjerovali i stavljali mi minusiće... Iskustvo i znanje uz mlade snage su oduvijek i zauvijek formula za usoješnost
  • Obrisan korisnik29.05.2010. u 12:25
    papa Orlando, bili ste dobra predigra za Lejkerse i 18ti naslov!!!
  • markoli29.05.2010. u 11:50