Dobar početak i još bolji završetak

Goran Markuš • četvrtak, 20.05.2010.

Gotovo na jednak način kao i u prvom ogledu, dobrim startom u uvodnih 12 minuta i još boljom igrom u samoj završnici Los Angeles Lakersi stigli su do nove pobjede i u Phoenix putuju s velikih 2-0 prednosti, razlikom koju samo jednom u bogatoj klupskoj povijesti nisu iskoristili...

Iako su vrlo rano morali ganjati rezultat gosti iz Phoenixa nisu se predali i u posljednju četvrtinu ulaze potpuno poravnati sa snažnim Lakersima, no domaćin je ponovno bio spreman i na krilima sjajnog Kobea Bryanta (21 poen, 5 skokova, 13 asistencija) koji je večeras odradio fantastičan timski posao dolaze do uvjerljive, druge pobjede u finalnoj seriji Zapadne konferencije.

Od samog otvaranja susreta Lakersi su krenuli oštro što rezultira brzim odvajanjem i bijegom na sasvim solidnih 12 poena razlike. Upravo u ovom periodu najviše se istaknuo iskusni Ron Artest (18 poena, 5 skokova) koji je u svojih deset poena spremio i prekrasnu tricu sa vrha lijevog kuta i to sa samim zvukom sirene.

Repriza starta iz prve utakmice natjerala je Sunse na puno rotacije u drugoj četvrtini, no tek su se zahvaljujući mini 0:5 seriji Robina Lopeza (7 poena) uspjeli barem donekle približiti sjajnim Lakersima i na veliki odmor odlaze s još uvijek neugodnih devet poena zaostatka.

Međutim, pravo buđenje gostiju tek je bilo na pomolu. Naime, sinoć izuzetno raspoložen Jason Richardson (27 poena) fantastično je ušao u treću četvrtinu i kad mu se pridružio i sjajan Grant Hill (23 poena) Sunsi su ubacili u višu brzinu i već minutu i pol prije kraja četvrtine konačno dolaze do izjednačenja s kojim ulaze u završnih 12 minuta igre.

Sjajan Bryant

Ovog puta Bryant nije bio najefikasniji igrač Lakersa, no odradio je zaista velik timski posao što potvrđuje i podatak kako je upravo on prvi Laker koji je skupio 13 asistencija u jednoj utakmici doigravanja nakon što je to pošlo za rukom tek sad već legendarnom Magicu Johnsonu u prvoj rundi playoffa.

Ipak, momentum se promijenio već na samom otvaranju posljednje četvrtine kad mladi Jordan Farmar najprije pogađa tricu, a zatim i krade loptu čime konačno uspijeva ponovno probuditi svoju momčad. Nakon tog trenutka iskusni Lakersov trio Bryant - Pau Gasol (29 poena, 9 skokova, 5 asistencija) - Lamar Odom (17 poena, 11 skokova) preuzeo je stvari u svoje ruke i nakon prekrasne finte i dva poena iskusnog Bryanta domaćini rade 11:2 seriju koja se zahvaljujući rutinskoj odradi posla do samog zvuka sirene pokazala sasvim dovoljnom za mirno + 12 slavlje momčadi iz Los Angelesa.

Nakon dva domaća susreta Lakerse čekaju nedvojbeno dvije još teže utakmice u Phoenixu, no iako su i sami igrači toga svjesni jedna vrlo važna činjenica ide njima u korist. Naime, u bogatoj klupskoj povijesti Lakersi su tek jednom poraženi nakon što su slavili u uvodna dva susreta (41-1), a još je zanimljiviji podatak kako momčad iskusnog Phila Jacksona apsolutno nikada nije poražena kad je seriju otvorila sa dvije sigurne pobjede (46-0) stoga je pravo pitanje ima li Phoenix snage da prekine ova dva zaista nevjerojatna niza?

• Obrisan korisnik20.05.2010. u 20:32
    odlicna utakmica lakersa,puno raspolozenih igraca...
  • Obrisan korisnik20.05.2010. u 17:43
    ludilo je slika!!!!
  • shankly20.05.2010. u 15:31
    ispricavam se znam da nije rijec o clevelandu ali ova slika je zakon http://sportsport.ba/galerija/878/finale_sir_igo16.jpg sa finalne utakmice igokea-siroki siroki je na toj utakmici osvojio naslov prvaka bosne
    shankly
  • Obrisan korisnik20.05.2010. u 15:03
    Nadam se Orl ili Bos. U svakom slučaju ludo finale ludog doigravanja!
  • Obrisan korisnik20.05.2010. u 14:56
    Gasol je ludilo,a li nemojmo se zavaravat, Mamba je Mamba. Kad je bit ili ne bit, drugima klecaju kolina, a on odlucuje utakmice. Uz Gasola, i Odom je ekstra klasa. Ako je krenulo i Artesta, a Bynum je zdrav, nema toga ko ce zaustavit Lakerse.