Liga prvaka, nokaut faza, četvrtfinale - uzvrati, 16.04.2024, 21:00 h
Borussia Dortmund 4:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Velika večer u Dortmundu: Borussia eliminirala Simeoneov Atletico!

Branimir Korać • utorak, 16.04.2024.

Dortmundska Borussia plasirala se u polufinale Lige prvaka! Nakon 2:1 poraza u prvom susretu u Madridu, Borussia je na svom stadionu slavila s 4:2 i tako preskočila Madriđane...

Diego Simeone s razlogom je bio vrlo ljut na svoje igrače zbog pada u prvom susretu protiv Borussije u Madridu. Kontrolirao je Atletico utakmicu, vodio 2:0, ali Borussia je uspjela smanjiti zaostatak, pa čak i skoro i doći do poravnanja.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Dortmundu potpuno drugačija priča. Goropadni domaćin odigrao je sjajnu utakmicu, slavio je s 4:2 i izborio prolaz u polufinale.

Krenulo je burno, otvoreno, ali pola sata se čekalo na prvi pogodak, a onda su u samo pet minuta stigla dva.

Prvo je u 34. minuti Julian Brandt odlično reagirao i doveo Borussiju u vodstvo da bi odmah nakon toga Ian Maatsen zabio za 2:0.

Vidno uzrujani Simeone odjurio je u svlačionicu, promijenio je čak trojicu igrača i Atletico je bolje krenuo u drugo poluvrijeme.

U 49. minuti bilo je malo i sreće, ubačena lopta iz kornera, Mario Hermoso je pucao glavom, a Mats Hummels nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

U 64. minuti Atletico poravnava preko Corree, ali ubrzo dolazi novi odgovor.

Bljesnuo je Sabitzer koji je prvo asistirao Fullkrugu za 3:2, a onda je i sam zabio za 4:2 i ukupnu prednost.

Do kraja susreta Atletico nije uspio doći do novog pogotka, a Borussia je prijetila iz tranzicije i mogla i povećati razliku.