SuperSport HNL, 32. kolo, 28.04.2024, 19:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Bojan Zobenica (Gorica), Alen Jakšić (Split), Ante Terzić (Podstrana)
Jorge Obregon 67'
Rijeka

[VIDEO] Sjajna Lokomotiva zaustavila Rijeku i ostavila je na drugom mjestu!

Branimir Korać • nedjelja, 28.04.2024.

Odličnu utakmicu odigrala je Lokomotiva koja je nadigrala Rijeku i u konačnici zasluženo slavila s 3:1. Riječani blijedi i nisu bili u uobičajenom izdanju...

Utakmica velikog značaja i za Lokomotivu i za Rijeku, bodovi su bili itekako bitni i važni i jednima i drugima, svakom zbog nekog cilja. Lokosi se s Osijekom bore za Europu, a Rijeka s Dinamom za naslov prvaka.

U prvom dijelu Riječani su podbacili i nisu igrali dobro, Lokomotiva je to znala iskoristiti io na odmor je odnijela vodstvo 2:0.

Imala je Rijeka prve dvije opasnije situacije na susretu preko Franje Ivanovića, no opasnosti nije bilo.

U 15. minuti Lokosi su proslavili pogodak. Ubačena lopta iz auta pred gol Riječana, Bubanja ju je poslao do Mudražije koji iz okreta snažno zakucava u mrežu. No VAR provjera mu je pokvarila slavlje, Mudražija je bio u zaleđu.

Međutim domaćin je ipak došao do vodstva. Dogodilo se to u 37. minuti kada je ponovno ubačena lopta pred gol iz prekida, ovaj put Bubanja je proslijedio do Mudražije koji nije u zaleđu, a veznjak Lokosa i ovaj put je precizan te pogađa za 1:0.

Lokosi tu nisu stali, šest minuta kasnije dolaze do drugoj pogotka. Nakon ubačaja iz kornera lopta je odbijena do Smakaja koji puca iz voleja, a na loptu se pred golom baca Šotiček i skreće je u mrežu.

U drugom dijelu Rijeka je zaigrala ofenzivnije i krenula je po smanjenje zaostatka, imala je prilika, a do pogotka je stigla u 67. minuti. Smolčić je ubacio iz auta, a Obregon iz okreta zabija.

U nastavku susreta Riječani su se posve otvorili, a Lokomotiva u završnici nizala porilike., U 96. minuti stigla je do trećeg pogotka, Šotiček je zabio za pobjedu Lokosa 3:1.

Rijeka tako u idućem kolu u dvoboj protiv Dinama ulazi ipak s drugog mjesta.