SuperSport HNL, 22. kolo, 09.02.2024, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Goran Perica (Šibenik), Dominik Benković (Zaprešić)
1:0(0:0) Rudeš
Rudeš

[VIDEO] Varaždin u utakmici s malo prilika slavio protiv Rudeša

Mihaela Bradovski • petak, 09.02.2024.

Sa svakom utakmicom Rudeš je sve bliži selidbi u niži rang. Novi poraz upisao je u Varaždinu i to s 1:0...

Niz Rudešovih utakmica bez postignutog pogotka protegnuo se na nevjerojatnih 12 utakmica. Od početka listopada ne zna za pogodak, a za pobjedu još ne zna ove sezone.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagrepčani su doveli niz igrača s prvoligaškim iskustvom, ali ništa ne pomaže i Rudeš nastavlja nizati poraze. U 22 odigrane utakmice ove sezone, upisao je samo četiri remija i čak 18 poraza uz gol razliku 7:47. Ostanak u ligi je s takvim učinkom nemoguć.

Susret u Varaždinu nije oduševio, bilo je vrlo malo prilika na obje strane, a jedna od rijetkih je iskorištena kada je Mitrovski poslao loptu u mrežu.

Igralo se borbeno na obje strane, ali ne i posebno kvalitetno. Prilika je bilo malo, nekih zapaženih akcija također malo, sporadični pokušaji bili su sve što se moglo vidjeti.

U prvom poluvremenu vrijedi za istaknuti atraktivan pokušaj Mitrovskog koji je dva puta tehnicirao i onda iz okreta opalio iz voleja za Markovićevu atraktivnu obranu.

Mitrovski je i na početku drugog dijela zaprijetio udarcem s 20 metara, no ponovno je obranio Marković.

Najopasniji igrač na terenu stigao je do pogotka u 68. minuti. Vukčević je ubacio s desne strane, a glavom je pucao Mitrovski kojeg obrana Rudeša nije dobro zatvorila.

Do kraja susreta Varaždin je zadržao prednost, Rudeš nije zaprijetio i ponovno je ostao praznih ruku.