SuperSport HNL, 22. kolo, 10.02.2024, 17:10 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel, Goran Pataki, Deni Grofelnik; 4. sudac: Igor Pajač
Bruno Petković 40', 45'+8'
Dinamo

[VIDEO] Dinamo ponovno bez pobjede protiv Lokosa, Petković spriječio poraz

Branimir Korać • subota, 10.02.2024.

U drugom subotnjem susretu 22. kola SuperSport HNL-a Dinamo je gostovao u Kranjčevićevoj kod Lokomotive i odigrao je samo 2:2. Modri su tako izgubili još dva važna boda u borbi za naslov, a ponovno je kobna bila Lokomotiva...

Kao da ono što se dogodilo na Maksimiru u odgođenom susretu nije bilo dovoljno, Dinamo je još jednom kiksao protiv Lokomotive i uzeo samo bod. Tri ovosezonska dvoboja protiv Lokosa za Dinamo su bila hod po trnju, prvi put se izvukao onim golom Kaneka "sa zvukom" sirene te je slavio 2:1, zatim je u odgođenom susretu na Maksimiru stradao s 3:0 da bi sada u Kranjčevićevoj odigrao samo 2:2.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Samo" iz jednostavnog razloga što u borbi za naslov prvaka svaki izgubljeni bod za Dinamo predstavlja veliki udarac. Ovaj put mogao je lako upisati i poraz, Lokomotiva je dva puta kaznila propuste Dinama u obrani, mogla je i do trećeg pogotka, no završilo je 2:2.

Lokomotiva je povela u 18. minuti kada je nakon dugačkog ispucavanja pobjegao Krivak, loše je reagirao Perković i veznjak Lokosa došao je sam pred Zagorca te lakoćom zabio za vodstvo.

Svaki izlazak Lokomotive prema naprijed stvarao je paniku u obrani Dinama koja je izgledala vrlo nesigurno.

Nisu Lokosi to uspjeli iskoristiti i Dinamo je uspio doći do poravnanja u 40. minuti. Špikić je u kaznenom prostoru pronašao Petkovića koji puca, lopta se odbija od Mersinaja i ulazi u mrežu.

Duboko u sudačkoj nadoknadi prvog dijela još dva pogotka. Prvo je Lokomotiva vratila prednost na svoju stranu nakon još jednom dobe lopte na Krivaka, ovaj put ju je primirio i dao za Smakaja koji na drugoj vratnici pronalazi Čopa, a on Dinamu u dvije utakmice zabija svoj četvrti gol.

Činilo se da će Lokomotiva odnijeti prednost na odmor, ali Dinamo je odgovorio u posljednjim sekundama prvog dijela. Baturina je ubacio, a Petković glavom pogodio za 2:2.

Očekivalo se vatreno drugo poluvrijeme i pritisak Modrih, ali Dinamo nije bio posebno raspoložen. Bilo je nekih pokušaja, ali i puno nervoze, nisu Modri uspjeli natjeati Čavlinu na ozbiljnu intervenciju i ostalo je 2:2.

Pokušavao je Sergej Jakirović nešto promijeniti izmjenama, ali Lokomotiva je igrala vrlo dobro i držala je bok koji je na kraju i zasluženo osvojila. Dinamo? Navikli smo na silne oscilacije ove sezone, ovo nije bilo dobro.