Reprezentacija - prijateljske utakmice, 01.06.2021, 18:00 h, Velika Gorica
Wbeymar Angulo 72'
Armenija

Realizacija najveći problem, Hrvatska nije svladala Armeniju

Branimir Korać • utorak, 01.06.2021.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je remi u prvom pripremnom susretu uoči Europskog prvenstva. U Velikoj Gorici remizirala je 1:1 protiv Armenije uz veliki broj promašaja...

Karen Melkonyan
46'
6
Wbeymar Angulo
46'
24
Jordy Monroy
61'
14
Zhirayr Shaghoyan
61'

Joaquin Caparros

Hrvatska nije uspjela upisati pobjedu protiv Armenije. Prilika za to je bilo sasvim dovoljno, Hrvatska je bolje stajala na terenu, ali jednostavno je puno previše promašivala i nije iskoristila brojne dobre situacije.

Zlatko Dalić dan uoči susreta naglasio je kako je važan dobar nastup i da vidi neke stvari, ali da je i vrlo važno upisati pobjedu u ovom susretu zbog samopouzdanja koje se diže na taj način.

Od početka Hrvatska je preuzela posjed lopte na svoju stranu, ali Armenci su bili ti koji su prvi zaprijetili i to vrlo opasno, nakon udarca izvana lopta je nekoliko centimetara prozujala pokraj vratnice.

U toj početnoj fazi osjetila se manja nervoza u fazi obrane, a negdje od polovice prvog dijela Hrvatska je pritisnula gas i počela stvarati sve više prilika.

U 24. minuti stigao je vodeći pogodak. Luka Modrić odlično je ubacio iz kornera, a Ivan Perišić bio je najviši u skoku i u svom 100. nastupu u dresu Hrvatske poslao je loptu u mrežu.

Loša vijest uslijedila je vrlo brzo. Igru je morao napustiti Josip Brekalo zbog ozljede, a zamijenio ga je Mario Pašalić.

Do kraja prvog dijela Kramarić, Perišić, Pašalić i Modrić bili su u dobrim situacijama, ali nisu uspjeli zabiti.

Prilike su se nastavile nizati i promašivati i u drugom dijelu. Kramarića posebno nije išlo, pridružio mu se i Rebić, a nakon silnih promašaja obično dođe kazna.

U 72. minuti Angulo je dobio loptu na nekih 20 metara, opalio je dobro, poluvisoko u kut, lopta je završila u mreži.

Do kraja susreta Kramarić je imao još dvije dobre situacije, ali rezultat se nije mijenjao.