Reprezentacija - prijateljske utakmice, 26.03.2022, 15:00 h, Education City Stadium (Al Rayyan)

Mihaela Bradovski • subota, 26.03.2022.

Hrvatska je odigrala prvu od dvije utakmice u Dohi i protiv Slovenije je rmeizirala 1:1. Pobjedu je ispustila golom u sudačkoj nadoknadi...

Benjamin Šeško
63'
21
Benjamin Verbič
63'
5
Jon Gorenc Stanković
63'
20
Petar Stojanović
77'
13
Domen Črnigoj
77'
19
Luka Zahović
77'
Matjaž Kek

Prva od dvije utakmice u Kataru nije završila pobjedom Hrvatske. Pobovno se javila stara boljka, Slovenci su zabili iz prekida gdje je ponovno pala koncentracija i u 91. minuti primljen je gol. I prije toga bilo je panike nakon kornera Slovenaca, nešto što smo već vidjeli kada je u pitanju hrvatska reprezentacija.

U prvom poluvremenu Zlatko Dalić nije dobio odgovor na pitanje kako Hrvatska izgleda u fazi obrane u sustavu 3-5-2 iz jednostavnog razloga što Slovenci nisu pokazali praktički ništa prema naprijed. Hrvatska je imala potpunu dominaciju, ali nije bila dovoljno konkretna i tek u završnici poluvremena postala je opasnija.

Praktički prva prava velika prilika za Hrvatsku bila je odmah i pogodak. U 39. minuti veliku pogrešku napravio je David Brekalo, lopta dolazi do Andreja Kramarića koji se našao sam pred Janom Oblakom i rutinski zabio.

Odmah nakon toga nova prijetnja, Kovačić je lijepo petom ostavio loptu za Perišića koji ulazi iskosa pred gol, prvi pokušaj obranio je Oblak, ali drugi pokušaj pogodio je Budimira.

Na poluvrijeme se otišlo uz hrvatsko vodstvo 1:0, zasluženo u konačnici jer od Slovenije baš ništa nismo vidjeli.

Na početku drugog poluvremena Hrvatska je odmah zaprijetila, Kramarić je oteo loptu Slovencima i odlično pronašao na rubu 16 metara Modrića koji iz dobre pozicije puca, ali brani Oblak.

Nekoliko minuta kasnije novi dobar pokušaj, odbijena lopta je došla na rub kaznenog prostora gdje je natrčao Juranović i opalio svom snagom, ali malo preko grede.

U zadnjih pola sata uslijedile su brojne izmjene, kao što je i običaj kada je riječ o prijateljskim utakmicama i sve do završnice nije bilo uzbuđenja.

U zadnjim minutama bilo je burno na obje strane. Hrvatska je prijetila preko Pašalića i Oršića, na drugoj strani spašavao je Gvardiol s gol linije, ali u 91. minuti Slovenija je ipak došla do remija golom Jake Bijola nakon kornera.

Hrvatska je osigurala mjesto u drugoj jakosnoj skupini u ždrijebu za SP, ali šteta što misija nije u potpunosti ispunjena i upisana pobjeda.

Što se tiče novog sustava, nakonj susreta protiv Bugarske možda će neke stvari biti jasnije, bilo je dobrih stvari, ali i onih na kojima treba još dosta raditi.