Reprezentacija - prijateljske utakmice, 07.10.2020, 20:45 h, Kybunpark, St. Gallen
Hrvatska

Bolje izdanje i bolje raspoloženje: Hrvatska preokretom do slavlja protiv Švicarske

Jan Šneler • srijeda, 07.10.2020.

U prijateljskom susretu odigranom u St. Gallenu, Hrvatska je došla do pobjede protiv Švicarske...

Remo Freuler
46'
11
Ruben Vargas
46'
14
Steven Zuber
46'
7
Cedric Itten
62'
23
Simon Sohm
64'
2
Loris Benito
75'
Zlatko Dalić

U reprezentativnoj pauzi koja će se odigrati u listopadu Hrvatska će odigrati tri utakmice. Nakon prve, izbornik Zlatko Dalić može biti zadovoljan izvedbom nekolicine igrača, naročito debitanata i u konačnici pobjedom nad Švicarskom u St. Gallenu.

Susret nije krenuo pretjerano žustro što je potpuno jasno obzirom na to da se radi o prijateljskoj utakmici. Ipak, Švicarci su zaprijetili već nakon osam minuta.

Ricardo Rodriguez dobro se probio i oštro pucao, ali Dominik Livaković obranio je njegov pokušaj. Hrvatska je igrala dobro premda nisu Vatreni nešto ozbiljnije stvorili u prvih pola sata.

Nažalost, Švicarci su bili bolji i mogli su povesti u 23. minuti. Mario Gavranović pronašao je prazan prostor iza hrvatskih stopera, izbio sam pred Livakovića, ali vratar Dinama nogom zaustavlja pokušaj klupskog suigrača.

Gavranović nije uspio u prvom pokušaju, ali za osam minuta je zatresao mrežu Hrvatske. Ubacio je Granit Xhaka, a napadač Dinama pobjegao Duji Ćaleta-Caru i glavom zakucao za vodstvo Švicarske.

Nakon primljenog gola, Hrvatska je kreirala sjajnu priliku, ali u 36. minuti Bruno Petković u petercu gađa pored vratiju. Kada već tada Vatreni nisu izjednačili, to je Hrvatskoj pošlo za rukom u 42. minuti.

Ubacio je Domagoj Bradarić, a sjajno u trku Josip Brekalo iz voleja pogađa za 1:1. Do poluvremena se rezultat više nije mijenjao, a nakon prvih 45 minuta možemo zaključiti da je izjednačen rezultat bio najpravedniji.

Nakon odmora, Švicarci opet bolje ulaze u utakmicu. Iz nekoliko prilika opasno su zaprijetili, ali mreža se nije tresla. Hrvatska je imala također nekoliko poluprilika, ali niti s druge strane nije bilo preciznosti.

Nakon serija izmjena kojima je malo ritam utakmice razbijen, Vatreni su došli do potpunog preokreta. U 66. minuti, Ante Budimir koji je ušao umjesto Petkovića deset minuta ranije, oštro je ubacio u peterac gdje Mario Pašalić uklizavanjem skreće loptu u mrežu.

Još nekoliko izmjena potpuno je umrtvilo igru, a na strani Hrvatske ušli su i prvotimci Luka Modrić te Ivan Perišić. Pokušavale su obje momčadi još nešto iskreirati, napraviti dodatan korak prema potvrdi pobjede ili izjednačenju, ali rezultat se nije mijenjao.

Hrvatska je tako stigla do prve pobjede nad Švicarskom u tri nastupa i može s određenom dozom samopouzdanja čekati nedjelju i susret Lige nacija protiv Švedske.