Pašalić poveo Atalantu do pobjede, nastavlja se velika borba za mjesta u Ligi prvaka

Branimir Korać • nedjelja, 28.04.2024.

U nedjeljnim dvobojima 34. kola Serie A najuvjerljivija je bila Fiorentina koja je visoko slavila protiv Sassuola. Mario Pašalić bio je strijelac u pobjedi Atalante...

Bologna je propustila veliku priliku za skok na treće mjesto, ugostila je Udinese i s tri boda bi se bodovno izjednačila s Juventusom. No nije uspjela, remizirala je 1:1 i to protiv momčadi koja se bori za ostanak u ligi. Udineseu je to bio čak 17. remi što je daleko najviše u ligi.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na odmor su zadovoljniji otišli gosti koji su poveli golom Martina Payera u sudačkoj nadoknadi. Bologna je ušla u nove probleme u 64. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Sam Beukema, ali unatoč tome Bologna je uspjela uzeti barem bod pogotkom Alexisa Saelemaekersa u 78. minuti.

Nikola Moro i Antonio Tikvić odgledali su utakmicu s klupe za pričuve.

Fiorentina je svladala Sassuolo s visokih 5:1 i još malo pogurala goste prema Serie B. Najveće razočaranje ove sezone odradilo je još jednu vrlo skromnu utakmicu, a ovaj put Martin Erlić nije sudjelovao, odgledao je utakmicu s klupe.

Domaćin je odlično krenuo i poveo u 17. minuti pogotkom Riccarda Sottila i s tih 1:0 otišlo se na odmor. U drugom poluvremenu u razmaku od 54. do 66. minute viđeno je čak pet golova. Martinez Quarta je zabio za 2:0 da bi odmah Kristian Thorstvedt smanjio na 2:1. No to je samo razljutilo domaćina koji ekspresno postiže tri gola, dva gola zabio je Nicolas Gonzalez, a jedan Antonin Barak.

Fiorentina je tako upisala vrlo uvjerljivu pobjedu, a Sassuolo je zaradio novi težak udarac.

Atalanta nastavlja borbu za mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Potrebno je ove sezone završiti među pet najboljih, trenutno je na šestom mjestu s dva boda manje od petoplasirane Rome.

U 34. kolu je slavila s 2:0 protiv Empolija, a među strijelce se upisao i Mario Pašalić koji je i doveo Atalantu u vodstvo. Pašalić je u 42. minuti realizirao kazneni udarac i tako osigurao prednost uoči odmora. Odmah na početku drugog dijela Ademola Lookman povisio je na 2:0 i do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao. Pašalić je odradio cijelu utakmicu.

Vrlo zanimljivo bilo je u Napulju gdje je domaćin imao prednost do 89. minute, ali Roma je uspjela preko Tammyja Abrahama izjednačiti na 2:2.

Sve do 59. minute pogodaka nije bilo, a onda je Paulo Dybala realizirao kazneni udarac i doveo goste u vodstvo. Napoli je uspio napraviti preokret. Mathias Olivera je izjednačio, a u 84. minuti pred vrata pobjede Napoli je doveo Victor Osimhen, no Abraham je ipak izjednačio i osigurao remi.