Euro 2012. - Skupina II, 3. kolo, 25.01.2012, 20:10 h
Mađarska 24:24 Hrvatska
Hrvatska

Hrvati uz remi prema polufinalu

Ivana Strahija • srijeda, 25.01.2012.

U posljednjoj utakmici u glavnoj rundi Hrvati su s Mađarima remizirali 24:24, a izbornik Goluža priliku je dao igračima koji su do sada dobili manju minutažu te je odmarao glavne adute.

Mađarska - Hrvatska 24:24 (13:12)

Euro 2012., Skupina II, 3. kolo
Suci: Din/Dinu (Rumunjska)

Mađarska: Ilyes 3, Szollosi, Csaszar 14(4), Mocsai 1, Ivancsik, Harsanyi 1, Putics 1, Fazekas (14 obrana), Kirvokapić 2, Mikler, Laluska, Nagy, Vadkerti 1, Zubai 1, Schuch, Ancsin

Hrvatska: Balić, Duvnjak 1, Lacković, Kopljar 1, Vori, Gojun, Losert (11 obrana, 2 sedmerca), Horvat 11(1), Vuković 1, Bičanić 2, Buntić 5, Alilović, Štrlek, Čupić, Musa, Ninčević 3

Sedmerci: Mađarska 4/6, Hrvatska 1/1
Isključenja: Mađarska 6 minuta, Hrvatska 8 mminuta

Mnogo je problema imala Hrvatska u prvom poluvremenu, u kojem je Slavko Goluža na parket poslao Loserta, Buntića, Vukovića, Bičanića, Ninčevića, Horvata i Musu. Hrvatski se izbornik vodio mišlju da odmori prvu postavu, no bez glavnih vedeta Hrvatska nije dobro parirala Mađarima koji su na odmor otišli s golom prednosti, 13:12.

U drugom poluvremenu Hrvati su igrali bolje, popravila se i vratarska statistika na 30 posto, no susret završava remijem 24:24. Zamjetnu je ulogu u tomu imao i velik broj isključenja u hrvatskim redovima. Iako Goluža vjerojatno nije zadovoljan svim što je pokazala njegova današnja ekipa, sigurno će odmor dobro doći Baliću, Lackoviću, Aliloviću i Čupiću koji danas nisu odigrali ni minutu.

Hrvati utakmicu otvaraju propalim dodavanjem za Musu, nakon čega Vadkerti matira Loserta, Vuković zatim trese vratnicu, a Ilyés dvaput pronalazi put do mreže za 3:0. Tek nakon obrane Loserta pogađa Horvat u šestoj minuti. Hrvatska se ne uspijeva približiti Mađarima, pa u desetoj minuti Goluža na teren šalje Vorija umjesto Muse.

Batinović umjesto Štrleka

Hrvatskoj se u Novom Sadu priključio Hrvoje Batinović, igrač EMC Splita, koji je s reprezentacijom prošao pune pripreme i otpao u posljednji tren, dijelom i zbog viroze koju je pokupio.

No, kako je Manuel Štrlek ozlijeđen, reprezentaciji treba alternativa Ivanu Ninčeviću na lijevom krilu, objasnio je izbornik Slavko Goluža. Zagrebaša muči koljeno, no u taboru se nadaju da ozljeda nije ozbiljnijeg karaktera.

Razbranio se i golman Fazekas koji pomaže Császáru za 8:4, nakon čega je hrvatski izbornik bio prisiljen zatražiti minutu odmora. Dobro su na nju reagirali njegovi izabranici te Horvat i Ninčević smanjuju na 8:6. Mađari, međutim, ne žele izgubiti zamah, posebno je raspoložen Császár, te u 23. minuti protivnici opet imaju +4 (12:8).

U posljednjih sedam minuta Hrvatska počinje igrati bolje, iako je Bičanić silovito zatresao vratnicu, kao i Horvat, no obrana se poboljšala, nekoliko je lopti pokupio i Losert, te su Mađari uspjeli pogoditi samo još jednom, dok su Hrvati zabili četiri za 13:12 prije odmora.

Statistika nije u prvih 30 minuta bila posebno pohvalna, svega 48 posto realiziranih napada u usporedbi sa 60 posto mađarskih. Horvat je imao 5/8, Vuković 1/3, Bičanić 1/4, Buntić 3/6, a Ninčević 2/4, uz Losertovih 3/16 ili 19 posto obrana, u usporedbi s Fazekasovih 8/20 (40 posto).

U drugo poluvrijeme Kauboji ulaze bolje, Horvat odmah pogađa za 13:13 i prvo izjednačenje na utakmici, a uskoro je i 13:15. Császár prekida Horvatov niz, no on se ne da smesti, već uz pomoć Bičanića diže na +3 (14:17) u 36. minuti.

Statistika

Kod Mađarske je uvjerljivo najbolji strijelac bio Csaszar, koji je za 14 golova potrošio 20 šuteva, u što ulaze i četiri sedmerca. Sljedeći po broju golova je Ilyes, s 3/5. Fazekas je na kraju imao 14/38 obrana, ili 37 posto.

U hrvatskim redovima Horvat je iz 16 šuteva postigao 11 golova, uključujući realizaciju jedinog hrvatskog sedmerca. Buntić je imao 5/10 a Ninćević 3/8. Losert je imao ukupno 11 obrana od 35 lopti upućenih na njegov gol, ili 31 posti, a obranio je dva sedmerca.

U minutama koje slijede rumunjski sudački par Din/Dinu isključuje prvo Duvnjaka, a onda i Musu, pa Hrvatska s dva igrača manje samo gleda kako se topi njena prednost. Sa sedam je metara izjednačio najbolji mađarski strijelac postigavši svoj okrugli deseti gol za 17:17. Igralo se gol za gol, a na 18:18 isključen je Bičanić.

Klasu je tada pokazao hrvatski vratar obranivši penal Császára, no Duvnjak je u borbi za loptu napravio prekršaj i Rumunji su dosudili još jedan sedmerac. I njega Losert brani, pokušao ga je nadmudriti Harsányi, no nije u tome uspio.

Odmah potom isključen je i Buntić, što pomaže Mađarima da dođu do prvog vodstva u drugom poluvremenu; u 49. minuti Krivokapić je pogodio za 21:20. Konačno su nakon toga Rumunji odlučili kazniti i Mađare te isključili Lalusku, što koriste Horvat i Ninčević za povratak u vodstvo.

U posljednju minutu ulazi se s 24:24 nakon što je Buntić pogodio vratnicu, no, na sreću Kauboja, Császár ne uspijeva realizirati napad. Na drugoj strani pokušao je Bičanić, ali lopta nije završila u mreži, a Rumunji su mogli suditi i prekršaj te Hrvatima dodijeliti sedmerac. Međutim, u posljednjim sekundama, iako su Mađari iskoristili i time-out, egal nije promijenjen.

Pred Hrvatima je dan odmora, a zatim u petak u Beogradu igraju protiv Srba za prolazak u finale Europskog prvenstva.

• Obrisan korisnik26.01.2012. u 13:47
    Svaka čast Kopljaru protiv Francuza ( i da Bog da on to ponovio protiv Srba)...ali se bojim da će ga Goluža predugo držati protiv Srba, uostalom uvijek je igrao pre dugo....s premalo šuteva po golu.... A Ninčević...užas! Liku je 30 godina...a igra katastrofa! Onoliko zicera iz kontri jedino Vori... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.01.2012. u 11:49
    da....suci su nas jučer opako krali! upravo zbog te činjenice što nismo izgubili, a igrali smo igrali bez laca, voria, balića i alilovića, protiv sudaca i napaljenih mađara, sam zadovoljan! mislim da ćemo sutra srbe opako razvaliti!
  • kaiser1326.01.2012. u 09:22
    Da, zbog lijevog krila smo ostali bez zlata u Zagrebu.
    kaiser13
  • Obrisan korisnik26.01.2012. u 09:18
    tekma je bila u biti klasični trening ali naravno suci su nas zajebavali gamad jedna, jebote nama 5 isključenja oni samo jedno a i to je bilo nategnuto, gledam kako na crte navlače musu koji nije doslovno mogao doći do lopte a čim on nekog malo gurne odmah dobije prekršaj u napadu, mislim jebote... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.01.2012. u 08:59
    velika šteta što štrlek neće biti zdrav za polufinale i finale:( to je realno, veliki gubitak na lijevom krilu. dobar je ninčević ali batinović je totalno zelen. strah me samo toga, da nam lijevo krilo ne bude bolna točka. da je štrlek zdrav, rekao bi sa 100% sigurnošću da ćemo, ne pobijediti, već... [više na forumu]