Stanišić opet u zadnjim sekundama spasio Bayer od poraza, ovaj put potvrdio finale Europske lige!

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.05.2024.

Bayer Leverkusen i Atalanta igrat će u finalu Europske lige! Leverkusen je 49. put ove sezone ostao neporažen, protiv Rome se vratio iz zaostatka 0:2, a ponovno ga je od poraza spasio Josip Stanišić pogotkom duboko u sudačkoj nadoknadi!

Bayer Leverkusen ostavio je iza sebe Benficu s kojom je bio na vrhu povijesnih ljestvica i prvi je koji je došao do 49 utakmica bez poraza u jednoj sezoni!

Igraj na utakmice Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Velike zasluge u tom rekordu ima i Josip Stanišić koji je drugi put u zadnjim sekundama pogodio za poravnanje. 21. travnja u Bundesligi zabio je u 98. minuti za 1:1 kod Borussije Dortmund, a večeras je zabio za 2:2 u 97. minuti protiv Rome. Tako je nastavio niz, ali i potvrdio prolaz u finale Europske lige.

Roma ima za čim žaliti, igrala je hrabro i dobro, a golovima Paredesa iz kaznenih udaraca u 43. i 66. minuti vodila je 2:0 u ovom susretu i ukupno izjednačila na 2:2.

Međutim nije izdržala. U 82. minuti nesretnog Mancinija pogađa lopta i odbija se u mrežu.

Pokušavala se Roma vratiti, ali nije uspjela, Bayer je izdržao i u konačnici nakon lijepog solo prodora Josipa Stanišića i pogotka u suprotni kut mogao je proslaviti prolaz u finale.

Savršena sezona za Leverkusen se nastavlja, osvojena je titula prvaka Njemačke, a još uvijek je u igri u DFB Pokalu i Europskoj ligi gdje je u oba natjecanja dogurao do finala.

U susretu protiv Rome, Stanišić je ušao u igru u 90. minuti.

Protivnik Bayeru u finalu bit će Atalanta koja je i Marseilleu odigrala 1:1, a onda je u Bergamu s glatkih 3:0 potvrdila put u Dublin na finale Europske lige.

Atalanta je bila bolji protivnik i imala susret pod kontrolom, a slavila je golovima Lookmana, Ruggerija i Tourea.

Mario Pašalić ušao je u 61. minuti umjesto De Ketelaerea.

Prolazak Bayera i Atalante u finale znači da će Hrvat definitivno osvojiti Europsku ligu.