Supersport Prva NL, 29. kolo, 04.05.2024, 14:50 h, Šubićevac
Suci: Renato Lacić, Sanja Rođak-Karšić, Bruno Geller; 4. sudac: Mateo Erceg
2:0(0:0) Jarun
Jarun

Šibenčani u drugom dijelu slomili otpor Jaruna i preskočili Zrinski na ljestvici

Branimir Korać, Petar Jenjić • subota, 04.05.2024.

Šibenik se nalazi tamo gdje ga Mario Carević želi vidjeti. Upisana je pobjeda protiv Jaruna s 2:0 i s tom pobjedom Šibenčani su barem privremeno zasjeli na vrh ljestvice...

Ivan Delić
54'
2
Bruno Brajković
54'
6
Joseph Iyendjock
76'
16
Kristijan Pavičić
83'
11
Ivan Laća
83'
Niko Radujković
60'
10
Muhamed Alghoul
60'
27
Borna Bilobrk
60'
26
Carlo Mateković
79'
7
Tomislav Turčin
79'
Jerko Leko

Najčešće je ove sezone Zrinski igrao prije Šibenika i pobjedom stavljao pritisak na Carevićevu momčad, a sada se priča promijenila. Šibenčani su danas odradili svoj dio posla protiv Jaruna, upisali su pobjedu, preskočili Zrinski koji će sutra igrati u Gradskom vrtu protiv Dugopolja.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nisu Šibenčani tako lako došli do pobjede. Morali su se pomučiti, Jarun je dosta dugo čvrsto i disciplinirano stajao u obrani te nije dopustio previše prilika domaćinu.

No imao je Šibenik u prvom dijelu jednu jako dobru šansu, vrlo aktivni Kolega u 27. minuti ubacio je u sredinu na glavu Božića koji dobro puca, ali lopta pogađa gredu.

U završnici prvog dijela još je jednu priliku imao Toševski, međutim njegov udarac završio je u rukama Sajka.

U 54. minuti Carević je poslao u igru Brajkovića i Delića, a četiri minute kasnije Brajković dovodi domaćina u vodstvo. Nakon lijepe akcije Marijanović je ubacio u sredinu, lopta je došla do Brajkovića koji je iz blizine šalje u mrežu.

Nakon toga sve je bilo lakše za domaćina koji dolazi do još jednog pogotka u 70. minuti. Ivan Božić pobjegao je obrani gostiju nakon dodavanja Cvijanovića, došao je do Sajka i rutinski ga je svladao.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, domaćin je lakoćom održavao prednost, a Jarun nije pokazao dovoljno kvalitete i želje da ugrozi Đakovića.