Zimski sportovi

Porazi Albe i Olimpije

Martina Oštrić • ponedjeljak, 18.01.2010.

S krajem tjedna kompletirano je i 44. kolo hokejske EBEL lige. Medveščaku, nakon pobjede u produžecima nad Linzom, djelomično su odgovarali i ostali rezultati. Poraz Albe od KAC-a donio je Zagrepčanima skok na šesto mjesto ljestvice, no pobjeda Villachera na Vienna Capitalsima odveli su petoplasiranu momčad na tri boda viška nad Medvjedima...

Aktualni prvaci lige, KAC iz Klagenfurta na svom je terenu dočekao Albu Volan, te ih sa visokih 6:1 ispratio natrag u Mađarsku. Utakmica je riješena vrlo rano, već u prvom periodu, a Mađari su korak za Austrijancima držali tek prve dvije minute utakmice, kada je Daniel Koger poništio tridesetak sekundi ranije postignut gol Dietera Kalta.

Jeffrey Tory s dva je gola s igračem više odveo domaćine na nedostižnih 3:1, a do kraja trećine Finac na vratima mađarskog predstavnika kapitulirao je još dva puta. Prvo Davidu Schulleru u 17. minuti, a dvije minute poslije i Herbertu Ratzu. Jeffrey Tory svojim je trećim pogotkom u 26. minuti zacementirao pobjedu KAC-a, ali ne i bijeg sa osme pozicije.

Po dosad viđenom bilo je za očekivati da će Vienna Capitalsi pružiti malo veći otpor na gostovanju kod Villacha. Ipak, domaćini su golovima Michaela Raffla i Kiela McLeoda do polovice utakmice imali tri gola prednosti. Gosti iz glavnog grada su se golovima Marcela Rodmana i Dana Bjornlie vratili u utakmicu, i u posljednji se period ušlo sa neizvjesnih 3:2.

U burnoj trećoj trećini koja je obilovala kaznama s obje strane Jean Francois Fortin povisio je vodstvo domaćih. Konačnih 5:2 djelo je Rolanda Kaspitza u 53. minuti.

Olimpija je na gostovanje u Graz otišla sa samo tri napada, što im nije bilo dovoljno za pokoji novi bod. U utakmici u kojoj je publika bila počašćena sa čak devet golova, Slovenci su se dobro držali prve dvije trećine nakon čega su na pauzu otišli rezultatom od 2:1.

Ipak, 15 igrača nije moglo parirati prvoplasiranoj momčadi lige, koja sa dva nova gola u prve tri minute posljednjeg perioda odlazi na tri pogotka prednosti. Slovenci su se na 5:3 vratili golovima Egona Muriča i Franka Banhama nakon čega su izvadili golmana Silu, no Graz je iskoristio praznu mrežu i postavio konačnih 6:3 za novo domaće slavlje čime je za šest bodova pobjegao drugoplasiranoj Vienni koja ima i utakmicu manje.