Hrvatski Kup, 1/16 finala, 24.09.2008, 15:30 h
Moslavina 2:1 Šibenik
Šibenik

Moslavina do pobjede u dvije minute

Ivana Jurica • srijeda, 24.09.2008.

Nogometaši Moslavine iznenadili su momčad iz Krešimirova grada te su se pobjedom od 2:1 plasirali u osminu finala Hrvatskog nogometnog Kupa. Iako su Šibenčani vodili s 1:0, imali još nekoliko vrlo izglednih prilika, domaćini su u samo dvije minute, pred sam kraj utakmice, postigli dva pogotka i osigurali sebi plasman dalje …

Moslavina – Šibenik 2:1

Kutina, gradski stadion, gledatelja: 700

Strijelci: Cerovečki 86', Iveković 87' – Zec 45'

Moslavina: Santini, Iveković, Barač, Rekavić, Galešić (od 77. Divković), Lončar, Toš, Hodalj, Cerovečki, čorić (od 68. Stipić), Turkalj (od 54. Hudorović). Trener: Damir Mužek.

Šibenik: Slavica, Kwedi, Kulušić, Raič, Celiščak, A. Bulat, Milanović, Alispahić (od 84. Roglić), Gović, Rodić, Zec (od 63. Ademi). Trener: Ivica Kalinić.

Do prednosti je momčad Ivice Kalinića došla u posljednjoj minuti prvog poluvremena preko Ermina Zeca. I prije toga mogli su gosti doći do prednosti, ali propustili su realizirati nekoliko dobrih prilika. Šibenik je kontrolirao utakmicu i rezultat, a onda je u 62. minuti ostao s igračem manje. Crveni karton zbog udaranja suparnika dobio je jedan od najvažnijih igrača Dražen Gović, pa je Kalinić u igru umjesto napadača Zeca ubacio veznjaka Ademija.

Modri iz Šibenika prednost su držali sve do četiri minute prije kraja susreta kad je momčad Damira Mužeka pogotkom Danka Cerovačkog došla do izjednačenja. A samo minuti kasnije mrežu Hrvoja Slavice pogodio je i Iveković za vodstvo domaćih od 2:1. Do kraja utakmice Šibenik nije uspio ozbiljnije ugroziti domaćeg vratara Santinija, dok su domaćini imali nekoliko prilika i za uvjerljiviju pobjedu.

Domaća Moslavina tako je, nakon tri kola bez pobjede, trijumf upisala protiv prvoligaša koji je na gradski stadion u Kutini istrčao u trenutno najjačem sastavu. Sljedeći protivnik Moslavini u Kupu bit će pobjednik utakmice Polet – Slaven Belupo.