Hrvatski Kup, 1/16 finala, 24.09.2008, 15:30 h, Čepin, gledatelja: 500
Davor Piškor 62'
Zagreb

Pjesnici kaznili promašaje

Petar Plevnik • srijeda, 24.09.2008.

Iako su pružili dostojan otpor Zagrebu, nogometaši Grafičar Vodovoda nisu uspjeli kreirati iznenađenje u prvom kolu Kupa. Pjesnici su slavili s 3:1...

Davor Piškor
46'
20
Vedran Ivanković
46'
10
Mario Brkljača
65'
Luka Pavlović

Oko 500-tinjak gledatelja dočekalo je nogometaše Grafičar Vodovoda i Zagreba na uvjetno domaćem terenu osječkog trećeligaša u Čepinu. Trener gostiju Luka Pavlović na teren je poslao prilično šarenu momčad, što je itekako bilo vidljivo tijekom prvih 45 minuta. Prvu opasnost na susretu vidjeli smo nakon 10-ak minuta kada robusni Krstanović s ruba 16-erca puca tik pored gola, da bi isti igrač u 22. minuti doveo goste u vodstvo, nakon što je prethodno u mjestu okrenuo Jelinića te iz okreta topovskim udarcem pod gredu matirao nemoćnog Karduma.

Suprotno očekivanjimaa pogodak Zagreba nije obeshrabrio domaćine, koji su još jače krenuli prema golu gostiju. Do zasluženog izjednačenja Grafičar je stigao u 26. minuti nakon što Đikić iz slobodnog udarca odlično pronalazi Kuburića, a mladi veznjak domaćina glavom kroz noge šalje loptu nespretnom Škoriću.

Domaćini će još dugo pamtiti odličnu prigodu nedugo poslije izjednačujućeg pogotka kada se nakon velike gužve u 16-ercu Zagreba Meter našao sam na dva metra od gola i uspio nemoguće - prebacio prazna vrata već svladanog Škorića Kazna za promašaj stigla je u posljednjim trenucima prvog dijela kada Čavar na ulazu u 16-erac Grafičara neoprezno ruši Čuturu, a siguran izvođač najstrože kazne je Parlov za 1:2.

Vidjevši da je vrag odnio šalu trener gostiju na odmoru iz igre vadi Jurendića i Pejića, umjesto kojih ulaze Piškor i Ivanković, dok su domaćini i u nastavak ušli s identičnom 11-oricom. Sve dvojbe oko pobjednika Pjesnici su mogli riješiti početkom nastavka kada Grgić s manje od pet metara potpuno neometan uspjeva promašiti prazan gol.

Kazna za promašaj Grgića umalo je uslijedila u 60. minuti nakon što netko iz obrane gostiju neoprezno ruši Kurtovića u 16-ercu Zagreba, a dobri sudac Kovačić opravdano pokazuje na bijelu točku. Borbeni veznjak domaćina sam je odlučio izvesti najstrožu kaznu, no njegov udarac pogađa gredu i velika prigoda odlazi u nepovrat.

Neiskorišteni 11-erac šokirao je domaćine, a i kako je vrijeme odmicalo bilo je vidljivo da su gosti ipak kvalitetnija i fizički spremnija momčad, što je konkretizirao Piškor pogotkom za konačnih 1:3. Sve u svemu, Grafičar je pružio dostojan otpor Zagrebu i s malo više sreće mogao je utakmicu dovesti u neizvjesnu završnicu. Ovako, Zagreb, iako nije briljirao, zasluženo odlazi u sljedeći krug natjecanja.