Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 25.09.2013, 15:30 h
Podravina
Podravina 1:0 Šibenik
Šibenik

U dvoboju trećeligaša Podravina slavila nad Šibenikom, gostima dva crvena kartona

Ivana Jurica • srijeda, 25.09.2013.

Nakon Imotskog, Podravina je u Kupu eliminirala i još jednog trećeligaša iz južne skupine. Na svom su travnjaku s 1:0 pobijedili Šibenik, i to zahvaljujući golu Filipa Sabola u 36. minuti utakmice ostvarivši tako još jedan veliki uspjeh.

PODRAVINA – ŠIBENIK 1:0 (1:0)

Ludbreg, igralište NK Podravina, gledatelja 400

Sudac: Ivan Kumpar – Stubičke Toplice

Strijelac: Sabol 36'

Crveni kartoni: Pek 47' – drugi žuti, Tomić 86' – izravan crveni karton

PODRAVINA: Dreven, Pomper, Valjak, Sabol, Kosec, Mumlek (od 90. Jadanić), Bochl (od 70. Milas), Tarandek, Jagec (od 85. Brlek), Holi, Malec. Trener: Zoran Kastel.

ŠIBENIK: H. Slavica, Pecolaj, Tomić, Kartelo, Škugor (od 78. J. Maleš), A. Bulat (od 58. Maretić), Marina, Anić, Pek, M. Slavica, Milinković (od 88. Zelić). Trener: Ivan Bulat.

I dok su u prvom kolu Kupa, točnije rečeno, pretkolu, tek nakon produžetaka izborili pobjedu nad Imotskim, ovog puta momčad iz Ludbrega na kraj je izašla s još renomiranijim protivnikom, nekadašnjim prvoligašem, a prošle sezone i drugoligašem – Šibenikom. Jedini pogodak na utakmici dogodio se u 36. minuti kad je mrežu Slavice zatresao Sabol, s tim da vrijedi istaknuti da su i prije gola domaćine milimetri dijelili od vodstva. Ranijoj prednosti ispriječio se okvir gola.

Gosti su u prvom dijelu najveću šansu propustili preko Tomića čiji udarac glavom nije završio na željenom mjestu. A već početkom nastavka Šibenčani su ostali s igračem manje, zbog drugog žuta u svlačionicu je, tek što je počelo drugo poluvrijeme, sudac poslao Tomislava Peka.

Bez obzira na igrača manje, gosti su imali dobrih prilika u drugom dijelu, uzdrmali su i okvir gola, ali do pogotka nisu uspjeli doći. Ali dobili su još jedan crveni karton, ovog puta izravan, a zaradio ga je iskusni Tomić u 86. minuti zbog udaranja suparničkog igrača.

Šibenik, koji je u Ludbreg doputovao neposredno prije početka utakmice, a koji je bio lišen pomoći svog najraspoloženijeg igrača u posljednje vrijeme, Tonija Španje (zbog ozljede zarađene na zadnjem treningu nije ni krenuo na put), tako se i treću godinu za redom već na prvom koraku oprostio od Kup natjecanja. Domaćin, pak, slavi novu pobjedu i vjerojatni susret protiv sudionika Europske lige – Rijeke.

• LUDBREG26.09.2013. u 07:07
    Novinarko, ti vjerojatno nisi bila na utakmici pa bi vjerojatno vidjela da Šibenik cijelu utakmici nije stvorio niti jedan ozbiljniji napad, a kamoli imao "dobre prilike", a vratnice su imali domaći i to dvije. Posve zaslužena pobjeda domaćih. Šibenik totalno razočarao.