Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 25.09.2013, 15:30 h
Novigrad 3:0 Varaždin
Varaždin

Varaždin nastavio loš niz, izbačen iz Kupa u Novigradu

Ivana Strahija • srijeda, 25.09.2013.

U dvoboju dvaju trećeligaša boljim se pokazao onaj Novigradski, dok se gosti iz Varaždina nastavili s lošim nizom i upisali treći poraz za redom.

Nakon dva poraza u prvenstvu, Varaždin je taj niz nastavio i u kup-natjecanju. Mlada momčad, koja je za zelenim stolom došla do prava natjecanja u 3. HNL Sjever, otišla je kući s tri pogotka u mreži.

Ipak, domaćima, inače članovima 3. HNL Zapad, trebalo je sat vremena da slome otpor Varaždinaca, a u 62. minuti je Benjamin Tatar uspio načeti mrežu iza golmana Varaždina Luke Borgelotta. Gol Tatara kao da je pokrenuo i njegove suigrače, pa je u 66. minuti već 2:0, kad je Stipe Vrdoljak bio uspješan u pronalaženju puta do mreže. Četiri minute kasnije postavljen je i konačni rezultat, a strijelac je bio Josip Tomašević.

Treba ipak kazati da su gosti iz Varaždina ostali brojčano inferiorni Novigradu u 56. minuti, kad je drugi žuti, a time i crveni karton, dobio Mateo Branilović.