Vodeni sportovi

Srbima peterci, tučnjava na tribinama

Maja Giljanović • nedjelja, 18.07.2010.

Finale Svjetske lige u Nišu između Srbije i Crne Gore bila je prava promocija vaterpola, a nakon rovovske bitke u junaka se prometnuo Slobodan Soro. Srpski golman je nakon 10:10 u regularnom dijelu skinuo peterce Daniloviću i Zlokoviću i trofej iz Crne Gore preselio u Srbiju. Jedinu mrlju na turnir bacilo je incidentno ponašanje srpskih i gostujućih navijača, ispočetka su se zadovoljili izmjenom uvreda, a na koncu su se i potukli.

Crna Gora nije obranila naslov pobjednika Svjetske lige osvojen prošle godine u Podgorici, ovog puta prednost domaćeg bazena iskoristila je i Srbija i nakon izvrsne utakmice izjednačenih protivnika osvojila titulu s(p)retno u ruletu peteraca.

Crna Gora ima za čim žaliti, branitelji naslova su vodili do sredine druge četvrtine, a nakon što je Srbija okrenula na 3:2 i nakon što se u tim trenucima igralo gol za gol minutu prije kraja treće četvrtine Crnogorci se se golovima Gojkovića i Danilovića prvi put odvojili na +2 (7:5).

U četvrtoj četvrtini drama je dosegnula vrhunac, Srbi su preuzeli kontrolu, Mitrović i Prlainović su prvi put od početka drugog poluvremena osigurali vodstvo svjetskim prvacima (9:8), ali ni europski se prvaci nisu predavali i preko Zlokovića su u finišu poravnali na 10:10.

Gocić je Srbiji mogao donijeti pobjedu i prije peteraca da ga nije zaustavila stativa, ali u junaka se zato prometnuo Slobodan Soro. Srpski golman je skinuo peterac Daniloviću i Zlokoviću, a redom Filipović, Udovičić, Prlainović i Duško Pijetlović su bili nepogrešivi i donijeli titulu i 100.000 $ Srbiji (Crna Gora je zaradila 70.000 $).

Velikim tenzijama u bazenu pridonijeli su i suci Gomez i Fernandez, Talijan i Španjolac svirali su i najmanji kontakt zbog čega su prijevremeno bazen napustili Nikić, Rađen i Aleksić u Srbiji i Janović, Tičić, Ivović i Jokić u Crnoj Gori, a zapalila se iskra i na tribinama. Gostujući navijači i oko 3500 Srba tijekom čitave utakmice su se častili uvredama, a u finišu su pale i šake.

Broncu je protiv Australije zaslužila Hrvatska (9:7), peto mjesto su osvojile SAD protiv Španjolske (7:6), a sedmo Kina protiv Južnoafričke Republike (11:5).

Svjetska liga, finale:
Srbija - Crna Gora 14:12 (1:1, 3:4, 2:3, 4:3, 4:2)

• Obrisan korisnik19.07.2010. u 12:17
    Bez dezinformacija molim, svi koji su došli na dodelu medalja su dobili i buket cveća.
  • Obrisan korisnik19.07.2010. u 12:13
    O kakvoj tuci pisete?Jel to prepisujete od nekog ili ste imali izvestaca sa lica mesta?Neverovatno sta mediji rade...
  • Obrisan korisnik19.07.2010. u 10:15
    Vaterpolo danas igra (i pali se na njega) samo nekoliko drzava, a one ostale cisto da se ne prekine tradicija i ne rasformira liga. Jadan je to sport u kome Hrvati, Crnogorci i mi svaki put podelimo medalje, a još su jadniji gledaoci koji navijaju iz svojih fotelja a ne znaju ni vaterpolo pravila... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.07.2010. u 10:06