Vodeni sportovi

Četverac na pariće bez premca

Maja Giljanović • nedjelja, 30.05.2010.

Hrvatski četverac na pariće osvojio je prvo mjesto na prvoj ovogodišnjoj regati Svjetskog veslačkog kupa koja se pretekla tri dana održavala na Bledu.

Svjetski prvaci prošle godine na Svjetskom prvenstvu veslača do 23 godine David Šajn, Damir Martin i braća Martin i Valent Sinković u petak su u kvalifikacijama izravno izborili nastup u finalu, a danas su nakon uspavanog starta i tek petog mjesta nakon prvih 500 metara u nastavku zaveslali u ritmu koji nisu mogli pratiti niti višestruki svjetski prvaci i olimpijski pobjednici Poljaci.

Hrvatska je posada osvojila prvo mjesto za 5:51,49 minuta gotovo četiri sekunde ispred četverca na pariće Italije i šest sekundi ispred posade Poljske, četvrto su mjesto osvojili Rusi, peto Ukrajinci i posljednje šesto Slovenci.

U C finalima Mario Vekić je u samcu osvojio treće mjesto (ukupno je 15.), a Ivan Rom i Sven Bohnec u dvojcu na pariće su četvrto (ukupno su 16.).