Sporting Lisabon po 20. puta postao portugalski prvak

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 05.05.2024.

Sporting Lisabon po 20. puta u klupskoj povijesti osvojio je naslov prvaka Portugala. Matematički ga je osigurao nakon poraza Benfice protiv Familicaa...

Nogometaši Famalicaa svladali su na domaćem terenu Benficu 2:0 u 32. kolu portugalske Primeira lige čemu se najviše radovao novi portugalski prvak, lisabonski Sporting.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Matematički je nakon takvog rezultata Sporting po jubilarni 20. put u svojoj povijesti postao prvak. Dva kola prije kraja Sporting na samom vrhu ljestvice ima 84 boda, dok je druga Benfica na 76 bodova.

Zadovoljstvo Famalicau, ali i Sportingu, su donijeli Rodriguez pogotkom u 71. minuti te Youssouf u 85. minuti

Rekorder po broju naslova ostaje Benfica koja je 38 puta bila portugalski prvak. 30 trofeja pobjednika ima Porto, a sada je na brojci od 20 Sporting koji je ove sezone, dosad, u prvenstvu ostvario 27 pobjeda, tri remija i dva poraza. Prije ovog naslova Sporting je posljednji put slavio trofej prvaka u sezoni 2020./21.