1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 17.04.2010, 18:00 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka); Diego Žudetić (Pula); Slaven Skender (Rijeka)

Nikola Vlahović • subota, 17.04.2010.

U 26. kolu domaćeg prvenstva Karlovac je na svom stadionu dočekao vrlo neugodnu momčad Cibalije. Karlovčani su došli u vodstvo pri kraju prvog poluvremena, a u nastavku su postigli još dva pogotka. Junak utakmice bio je Ivan Lajtman koji je postigao dva pogotka.

Josip Jerneić
58'

Andrea Ottochian
60'

Matija Štefančić
78'
Vlatko Šimunac
46'
10
Davor Bagarić
71'
4
Josip Duvnjak
89'
Stanko Mršić

Uoči utakmice protiv Cibalije trener Karlovca, Igor Pamić, najavio je pobjedu svoje momčadi. Međutim, Pamić ponovno zbog ozljede nije mogao računati na Nevena Vukmana, dok su se oporavili Josip Jerneić i Borislav Pilipović. Umjesto standardnog vratara, Hrvoje Sunare, mrežu Karlovca danas je čuvao Ivan Grabovac. Naime, Sunara je pred susret osjetio bol u zadnjoj loži i nije bio spreman stati na vrata.

Karlovac je u prošlom kolu od Zagreba doživio prvi proljetni poraz, dok je Cibalia u derbiju svladala Šibenik u zadnjim sekundama i puna samopouzdanja doputovala na stadion pokraj Korane. Trener Cibalije, Stanko Mršić, zbog kartona nije mogao računati na Prgometa i Pavličića. U prvih petnaestak minuta utakmice aktivniji na terenu bili su domaćini, međutim, nije došlo do promijene rezultata.

Kako su igrale dvije vrlo čvrste momčadi borba se odvijala uglavnom na sredini terena bez većih uzbuđenja ispred vratara. Prvi ozbiljniji udarac prema golu Cibalije domaćini su uputili tek u 27. minuti. Nakon kombinacije s Novinićem pucao je Tokić, ali vratar Antolović brani njegov udarac.

Igrala se 38. minuta kada je Ivan Lajtman iz daljine silovito potegao, a vratar Cibalije dobro se ispružio i odbio loptu u korner. Na samom kraju prvog poluvremena Karlovac je poveo. Nakon što je u šesnaestercu gostiju srušen Paracki, sudac Vučkov pokazao je na najstrožu kaznu. Jedanaesterac je realizirao Lajtman i tako doveo svoju momčad u vodstvo.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Cibalia koja je imala blagu nadmoć na terenu, ali domaća obrana bez većih problema otklonila je sve opasnosti. Ubrzo su uzvratili igrači Karlovca, Kovačević je proigrao Novinića, ali njegov udarac ponovno brani Antolović. U 63. minuti Karlovčani su povećali svoju prednost, a svoj drugi gol na utakmici postigao je Lajtman. Veznjak Karlovca oduzeo je loptu Lukačeviću i sjajnim udarcem prebacio istrčalog Antolovića.

Pamić je u 71. minuti lijepo proigrao Novinića u petercu gostiju, međutim, udarac domaćeg napadača brani vratar Cibalije. Utakmicu je u 84. minuti riješio Zvonko Pamić. Novi igrač Bayera iz Leverkusena dobro je primio Štefančićevu loptu i lagano je poslao iza leđa Antolovića. Karlovac je sasvim zasluženo došao do nova tri boda koja im mnogo znače u borbi za Europu.

• jazzwa18.04.2010. u 12:27
    Gdje je igra iz prvog dijela prvenstva, do proljeca primili 10 golova a sad u tri kola 12