Torino

Jurićev Torino nije izdržao s igračem manje, Inter slavio na San Siru

Petar Jenjić • nedjelja, 28.04.2024.

Nogometaši Intera slavili su na domaćem terenu protiv Torina u susretu 34. kola talijanske Serie A. Nikola Vlašić odigrao je cijeli susret za momčad Ivana Jurića...

Inter je proteklog vikenda osigurao titulu prvaka Italije, a ostatak sezone može odraditi u nešto opuštenijem ritmu. Takav je u 34. kolu dočekao Torino Ivana Jurića na San Siru i svladao ga rezultatom 2:0.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tome je kumovao i crveni karton Torina početkom nastavka. Domaćin je poslije toga postigao dva pogotka i došao do 89 bodova. S druge strane, Torino ostaje čvrsto na desetom mjestu s 46 bodova.

Šest udaraca uputio je Inter, a jedan manje Torino u prvom poluvremenu, ali samo je onaj Lautara Martineza u 43. minuti išao u okvir gola. Njega je lako obranio Vanja Milinković-Savić.

S druge strane izdvajaju se udarci Duvana Zapate Ricarda Rodrigueza, ali promjene rezultata nakon 45 minuta igre na San Siru nije bilo. Pomalo i u skladu s očekivanjima.

Odmah na otvaranju nastavka Torino je ostao s igračem manje nakon što je izravan crveni karton zaradio Adrien Tameze zbog prekršaja nad Henrihom Mhitarjanom u izglednoj situaciji za postizanje pogotka.

Nije dugo trebalo Interu za dolazak do vodstva. U 56. minuti Mhitarjan je ostavio za Hakana Calhanoglua koji je lijepo iz poluvoleja pogodio za 1:0. Četiri minute kasnije isti se igrač ponovno upisao u strijelce, ovoga puta iz kaznenog udarca.

Nikola Vlašić odigrao je za goste cijeli susret.