1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 17.04.2010, 18:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 2000
Suci: Mihalj (V. Mlaka), Grgec (Bistra), Munić (Bregana)

Bez golova

Međimurci i Varaždinci odigrali su 90 teških minuta, u kojem jest bilo par dobrih prilika, ali se mreže nisu tresle. Koliko su domaći napadači bili neučinkoviti, toliko su gostujući bili hendikepirani time što ih Mumlek nije mogao razigravati, jer su ga Međimurci dobro pokrivali.

Mirko Plantić
74'
9
Marijan Vuka
80'
98
Domagoj Krajačić
83'
Samir Toplak

Prvu pravu opasnost po gol vidjeli smo u devetoj minuti, kad Škvorc loptu namješta Smrekaru, koji ima odličnu priliku probušiti domaću mrežu, ali lopta odlazi pored vrata. Međimurci imaju par kornera i prilika iz prekida, ali ništa od toga nije opasnije.

Tek u 17. minuti domaći imaju suvislu priliku. U odlični kontranapad otišli su Međimurci, Eliomar je loptu mogao dati Goluboviću ili Grgiću, odabire potonjeg, a on promašuje.

U 22. minuti jasno je postalo koliko će teško Mumlek uopće moći zaigrati, jer ga jako dobro pokriva Lesjak, uz dodatnu pomoć Georijevskog. Hojski centrira za Mumleka, on pokušava ubaciti pred gol Međimurja, no Lesjak je brži. Korner izvori Brezovec, a Sušac loptu glavom upućuje prema mreži, no vratar Mađarić je spreman na intervenciju. Bez glavnog razigravača Varteksu je teško stvoriti izgledne prilike.

Četiri minute kasnije mreža se trese, ali je Žuljević bio u zaleđu. Do kraja poluvremena po jako dobra prilika sa svake strane. Domaći Georgijevski šalje fantastično preciznu loptu Goluboviću pred Varteksovim golom, a on glavom prebacuje cijeli gol. Zatim Balajić loptu šalje u kazneni prostor domaćih, a Mumlek nekim čudom ostaje sam, no prije nego je stigao poslati loptu u praznu mrežu Lesjak se vraća na svoje radno mjesto i osujećuje odličnu priliku.

Drugi dio utakmice Čakovčana i Varaždinaca počinje dobro i atraktivno, domaći Grgić dribla gostujuću obranu i puca, ali Dreven dobro brani svoj gol. Uzvraćaju gosti s čak dvije prilike. Prvo je Balajić odlično proigrao Smrekara, koji dobiva trku protiv Andrea, ali loptom prebacuje gol. Potom su Andre i Lesjak pustili Balajića da sa Smrekarovom loptom zapuca u domaći gol, lopta na sreću Međimuraca odlazi pored gola.

Do kraja utakmice dosta trke, izmjena, prebacivanja lopte i driblinga, ali bez direktno opasnih akcija po gol. Ne čudi stoga što se mreže nisu tresle, a protivnici podijelili bodove.