1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 27.03.2010, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.250

Mihaela Bradovski • subota, 27.03.2010.

Pogotkom Davora Bagarića, koji se nakon dugo vremena našao u početnom sastavu Cibalije, Vinkovčani su svladali Zagreb ostavši tako na najboljem putu da osiguraju nastup u Europi iduće godine...

Josip Duvnjak
67'
28
Tomislav Mazalović
74'
24
Dario Rugašević
89'
Josip Jurendić
46'
30
Davor Vugrinec
46'
22
Goran Ljubojević
62'
Igor Štimac

Oba trenera napravila su radikalne zahvate u početnim sastavima. Igor Štimac je konkretnim potezima stao iza kritika na račun iskusnijih igrača, pa su Vugrinec, Ljubojević i Skender početni zvižduk suca gledali s klupe. Slično je bilo i s druge strane što se tiče prve momčadi, Cibalia je istrčala bez ipak nedovoljno zaliječenog Pavličića, a nije bilo ni Mazalovića, Lučića i Prgometa.

Kiša je natopila travnjak i prije utakmice, a pljusak je okupao igrače u drugom dijelu prvog poluvremena, što je prilično utjecalo na cijelu predstavu, kao i na posjetu – oko 1.000 Vinkovčana došlo je dati podršku drugoplasiranoj momčadi prvenstva.

Zagreb je u prvom poluvremenu odigralo vrlo blijedo, Cibalia je bila puno ozbiljniji suparnik i zasluženo je na odmor otišla s prednošću od 1:0. U 14. minuti je domaćin stigao do vodstva. Povratnik Davor Bagarić iz slobodnog je udarca uputio vrlo neugodnu loptu, ”žabicu”, koja je odskočila pred Škorićem i odsjela u mreži.

Bagarić je ujedno bio i najbolji igrač domaćih, pokazao je koliko je nedostajao Vinkovčanima koji su usprkos tome na putu prema najboljem klupskom rezultat u HNL povijesti. Cibalia je na odmor otišla s tom minimalnom prednošću, možda je trebala i s više, no spomenuti pljusak maksimalno je otežao uvjete objema momčadima.

Ulazak Vugrinca je u nastavku promijenio odnos snaga na travnjaku, Zagreb je uspostavio kakvu-takvu ravnotežu i stvorio nekoliko poluprilika koje nije uspio realizirati. U 55. minuti Vugrinec je proigrao Krstanovića koji puca vrlo loše, pa je Antolović ostao bez posla.

Između 66. i 72. minute obje su momčadi tražile jedanaesterac – domaći zbog starta na Malčiću, gosti zbog igranja rukom Parmakovića, no sudac je ostao nijem.

Šansu utakmice propustio je u 80. minuti Dino Kresinger. Radotić je odlično centrirao, a Kresinger sa samo nekoliko metara glavom neobjašnjivo puca pored gola.

Kazna za promašaj ipak nije stigla Cibaliju, iako je mogla pet minuta prije kraja kada je Vugrinec odlično pucao iz okreta – još je bolje reagirao Antolović potvrdivši visoku klasu.

Cibalia je tako došla do zaslužene nove pobjede kojom je potvrdila visoko drugo mjesto na ljestvici, dok Pjesnici ostaju u vrlo neugodnoj situaciji usprkos solidnom izdanju u nastavku...