1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 27.03.2010, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Josip Havaić (Koprivnica), Goran Dević (Koprivnica)

Vedran Attias • subota, 27.03.2010.

Dinamo nije imao problema protiv ”diva iz Zaprešića” i dobrom igrom je došao do nova tri boda. Modri su rano načeli goste, a kada je Mandžukić brzo zabio svoj drugi pogodak kojim je izbio na čelo ljestivice strijelaca – bilo je jasno kako će gosti loše proći u Maksimiru...

Guillermo Suarez
46'
18
Ante Batarelo
69'
17
Silvio Cavrić
75'
Borimir Perković

Dinamo je rutinski obavio posao protiv Intera i upisao ”već osvojena” tri boda. Modri su odlučno i žestoko krenuli od prve minute i jasno pokazali kako im, ranije spominjani, manjak motiva ili loša psihička priprema protiv Intera – neće biti problem.

Čim se krenulo s centra sudac Kovačić rukama je pokazao Mandžukiću da ide lakše što je bio dobar pokazatelj kakav ćemo danas gledati Dinamo, a i reprezentativnog napadača. Dinamo je prvi put zaprijetio u 9. minuti kada je obrana Intera pogriješila što nije iskoristio Mandžukić, no zato se Mandža iskupio samo dvije minute kasnije.

Igrala se 11. minuta kada je Dinamo odigrao lijepu akciju na koncu koje je izuzetno raspoloženi Sammir odlično u sredini proigrao Mandžukića kojem nije bilo teško poslati loptu pored Delača. Rani pogodak nije usporio Modre, dapače prilike su se redale jedna za drugom da bi nakon 19. minuta na semaforu pisalo 2:0.

Barbarić je dugom loptom tražio Primorca ispred kojeg je bio Labudović i izbio loptu glavom, no samo do Mandžukića koji je prima, okreće se i šalje u sami kut Delačevog gola. Niti nakon drugog pogotka u svojoj mreži gosti nisu mijenjali stil igre pa su i dalje čekali samo oni znaju što dok je Dinamo igrao.

Neobjektivna publika

U trenutku kada vaša momčad vodi 3:0 i igra zaista odlično stvarno je većini navijača na svijetu nezamislivo zviždati pri izmjeni. Naravno, kao i kod mnogo toga, zagrebačka publika je još jednom pokazala svoju ”posebnost” i zviždala kada je iz igre izlazio Sammir, inače jedan od najboljih Modrih na terenu. Očito većina pri dolasku na stadion već zna kako će netko odigrati odnosno što će misliti o njegovoj igri.

Inter je planirao kopirati igru Hajduka prie nekoliko dana, no velika je razlika između ”stajanja u obrani” što su radili igrači Borimira Perkovića i ”odlične obrane” koju su pokazali Splićani. Najbolju priliku za novo povećanje vodstva propustio je Mandžukić u 25. minuti kada je Delač kratko odbio udarac Sammira, a ovaj je iz blizine poslao loptu visoko preko gola.

Sammir je do kraja prvih 45 minuta tako namjestio prilike Badelju i Tomečaku, no vratar Chelseaja pokazao je kvalitetu i obranio nekoliko opasnih pokušaja Modrih.

U nastavak je Dinamo ušao s Moralesom jer je igru zbog ozljede napustio u prvih 45 minuta vrlo aktivni Vrsaljko, no na terenu se ništa posebno nije promijenilo, a najava još jednih dobrih 45 minuta bila je akcija Modrih sa samog nastavka kada je Barbarić nanizao nekoliko igrača gostiju, dao loptu Moralesu koji ubacuje, a akciju završava Mandžukićev pokušaj škarica.

U 55. minuti prvi se puta javili gosti kada je Sivonjić dobro prošao i ubacio da bi u sredini loše reagirao Jonjić, no bilo je to gotovo sve od Intera. Dinamo je i dalje dominirao i redao prilike, a novi pogodak došao je u 64. minuti. Tek ušli Kramarić prsima je spustio loptu Badelju koji preciznim udarcem u kut povećava prednost Modrih na 3:0.

Dinamo zove klince

NK Dinamo poziva svu djecu rođenu 2004., 2003. i 2002. na svoju redovitu proljetnu selekciju koja će se održati 28. ožujka 2010. (nedjelja) na igralištu Dinama s umjetnom travom. Djeca rođena 2002. selekciju će imati u 10 sati, 2003. i 2004. u 11 sati s time što svi trebaju doći 15 minuta ranije na sastanak ispod južne tribine. Kontakt telefon: 099/7373 994

Mladi napadač Dinama potom je imao čistog zicera kada je izbio sam pred Delača, no njegov pokušaj loba istrčalog vratara gostiju prošao je vrlo loše za Dinamo – prebacio je Delača i gol i atletsku stazu. Igra se i dalje nije mijenjala i sve se odvijalo na polovici gostiju koji su samo jedva čekali kraj i nadali se kako će primiti što manje pogodaka.

Četvrti pogodak su svakako trebali primiti u 71. minuti kada je Mandžukić prvo promašio zicera, a potom i prazan gol, no Manždi danas nije bio suđen hat-trick. Centrimetri su pak dijelili Ibaneza od sjajnog pogotka nešto kasnije, no njegov siloviti pokušaj otišao je tik uz vratnicu.

Kvote od prilike po poluvremenu ispunili su gosti u 83. minuti kada je pogriješio Kovač, no novi pokušaj Jonjića također nije završio u mreži jer je lopta od prečke otišla u gol-aut. Mandžukić je do kraja promašio još par prilika kao i Jonjić odnosno Šarić iz kontre da bi Jonjić ipak na kraju uspio zabiti počasni gol za 3:1, no bilo je to na samom kraju.

Očekivana i lagana pobjeda Dinama, no trener Kruno Jurčić svakako će biti zadovoljan igrom svoje momčadi, a posebno bokovima koji su danas bili vrlo aktivni dok je baš taj segment igre protiv Hajduka zakazao. Što se tiče Intera, ničemu se nisu niti nadali, tako su se postavili te tako i prošli.

• Obrisan korisnik28.03.2010. u 01:14
    i neka moja pjesma tebi snage da i znaj da samo s tobom sretan bit cu ja...
  • Obrisan korisnik27.03.2010. u 18:47
    sammir je dobio zvizduke zbog svih ovih godina u dinamu i njegove igre u dinamu,,a ne zbog jedne utakmice...