1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 27.03.2010, 15:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 1000
Suci: Andrej Burilo, Dalibor Conjar i Hrvoje Barišić (svi Osijek)
Šibenik
Šibenik
0:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Mreže ponovno netaknute

Ivana Jurica • subota, 27.03.2010.

Na Šubićevcu ništa nova. I četvrti put ovog proljeća domaći nogometaši nisu uspjeli ostvariti pobjedu, štoviše, ni pogotka nisu postigli. U većem dijelu prvog poluvremena Lokomotiva je izgledala loše kao nitko u ovoj sezoni na Šubićevcu, ali Šibenik to nije znao kazniti. U nastavku, kad su domaćini pali i gostujuća je momčad imala par prilike, ali ni oni nisu mogli do pogotka. I ovog je puta junak utakmice bio vratar gostujuće momčadi...

Stipe Bačelić-Grgić
59'
21
Ivan Božić.
59'
17
Antonio Jakoliš
79'
Branko Karačić
6
Tomislav Puljić
8
(do 72')
Roy Ferenčina

Mijenjaju se protivnici na šibenskom stadionu, ali ne i neefikasnost domaćih (prvenstveno) napadača. Susret protiv Lokomotive bio je gotovo identičan svim proljetnim susretima na Šubićevcu. Gosti se orijentiraju na obranu, prijete iz kontri, dok momčad Branka Karačića ima terensku inicijativu, stvara prilike, ali ih ne realizira i bodovi nepovratno odlaze.

Iako su u susret ušli bez Budiše, Medvida, Eleza i Jurčevića, te s nedovoljno opravljenim Vidićem domaćini su od početka stisnuli goste koji su iznimno rijetko prelazili centar u prvih 30-ak minuta. Prvi je Kelavi zaprijetio Alispahić, ali otišlo je uz samu stativu. Isti je igrač tri minute kasnije asistirao Zecu od kojeg je brži bio vratar gostiju. I u osmoj minuti pokušava Alispahić, ovog puta izravno kornera, ali Kelava se ne da iznenaditi. Bulat vrlo dobro puca u devetoj minuti, no, Kelava i ovog puta odlično reagira.

Prvi udarac prema Blaževićevu golu bilježimo u 13. minuti: pucao je Havojić, ali lopta je jedva došla do domaćeg vratara. Još jedan jedini put do kraja poluvremena zaprijetili su gosti, ali bilo je puno opasnije: Peko je prošao desnom stranom, pucao i domaćeg vratara prisilio na intervenciju. Ostatak poluvremena prošao je u terenskoj inicijativi Šibenika koji je stalno bio pred kaznenim prostorom gostiju. Tri puta bilo je opasno. U 32. minuti Husmani je odlično pronašao Zeca, ali njegov udarac blokira Bagarić. Tri minute kasnije moglo je bilo neugodno za goste kad je Alispahić prošao nekoliko igrača Lokomotive, došao je u dobru poziciju, no, sam je sebi zakomplicirao vrlo izglednu situaciju. Posljednju priliku u drugom dijelu Zec je pripremio Dajiću, ali on je loše primio loptu iako je bio u obećavajućoj prilici.

Prvu priliku u nastavku ponovno su imali domaćini. Dajić je vukao kontru dva na dva, ali je pogriješio u ključnom trenutku i nije bilo potrebe za intervencijom Kelave. Lokomotiva odgovara brzom akcijom, Havojić prolazi lijevom stranom, ali i puca preko gola. U 63. minuti Sopić je u odličnoj prilici, ali ne uspijeva zahvatiti loptu na željeni način. Minutu kasnije opet gosti u matnoj prilici: Horvat je prošao desnom stranom, izašao sam pred Blaževića koji mu je obranio udarac. Opasno su Šibenčani živjeli u tom razdoblju: umalo je Vidić zatresao vlastitu mrežu. Domaćini su, kao i u dosadašnjim utakmicama, pali u nastavku, vidjeli su to gosti koji su pokušavali uzeti i nešto više od jednog boda.

Domaći trener Karačić u 59. minuti obavlja dvostruku zamjenu – ulaze Božić i Bačelić-Grgić. Upravo je Božić bio u odličnoj prilici samo minutu kasnije nakon centaršuta Vidića, ali loše je pucao glavom. U 71. minuti Horvat još jednom centrira s desne strane, Bule je sam, neometan, ali na sreću domaćih i neprecizan. Pokušava i domaći kapetan Ademi, ali preslab je to udarac za gostujućeg vratara.

11 minuta prije kraja utakmice stopostotna prilika za Modre. Ubacio je Bačelić-Grgić, ali Zec pokušava atraktivno, umjesto da loptu zakuca u mrežu. Zec kakvog smo gledali u jesenskom dijelu sezone to bio bez problema poslao u mrežu. Nešto kasnije još jedna fantastična prilika za Karačićevu momčad: opet je ubacio Bačelić-Grgić, ali Ademi i Alispahić smetaju jedan drugome i nema opasnosti za gostujući gol. U 89. minuti još jednom Božić promašuje fenomenalnu priliku.

Ipak, najveću priliku Šibenik je imao u sudačkoj nadoknadi. Vidić je ubacio sa lijeve strane, Zec je primio loptu, pucao sa otprilike desetak metara, ali fantastičnom reakcijom istaknuo se Kelava koji je obranio siguran pogodak i tako svojoj momčadi osigurao remi na Šubićevcu.

Mala je Šibeniku utjeha što je i ovoga puta gostujući vratar proglašen za najboljeg igrača utakmice. Što misli o igri i neefikasnosti Modrih pokazala je i publika koja ih i za vrijeme i nakon utakmice nagradila zvižducima.