1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 27.03.2010, 15:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 500
Suci: Mlakar, Jureša, Čavlina (svi Zagreb)

Ivana Strahija • subota, 27.03.2010.

Rezultat od 1:1 u Čakovcu nikako nije miroljubiv i ne prikazuje mirnu utakmicu bez uzbuđenja. Njih naime nije nedostajalo, nabrojili su gledatelji desetke prilika, koje su međutim ostale neiskorištene jer u subotu strijelci nisu imali sreće.

Cicero Lima Pereira
17'
8
Joško Kovač
56'
6
Zoran Lesjak
76'
Zlatko Dalić

U prve dvije minute pokazali su i Čakovčani i Koprivničani kojim tempom misle igrati – furiozno. Prvo su Koprivničani preko Gregurine izborili korner, a potom su Međimurci imali fantastičnu priliku s druge strane, kad je Eliomar proigrao Žuljevića, ali ovog lopta ne želi.

Slijedi razdoblje potpune dominacije Slaven Belupa, čiji igrači se poigravaju domaćom obranom kao da ne postoji. Maras u sedmoj minuti tako bez ikakvog problema prima loptu u domaćem kaznenom prostoru i samo je zahvaljujući vlastitoj nesreći šalje u stativu gola umjesto u mrežu. Vratar Vuljanko nije ni trepnuo.

Važno je imati sreće

Mladi međimurski vratar Neven Vuljanko i ovog je puta bio u centru interesa, posebno kad je u samoj završnici ispriječio Čavalovoj lopti put u međimursku mrežu. To je bio šut sa svega tri metra od gola, lopta Vuljanka pogađa u rame i glavu te završava van opasne zone. Time je sigurno spašen međimurski bod.

Svoju su dominaciju Koprivničani okrunili golom u 16. minuti, no cijela je situacija zapravo započela dvije minute ranije, kad je domaći Aganović nevjerojatno slabo ispucao slobodni udarac, a Koprivničani uzeli poklon i krenuli u kontranapad. On je zaustavljen zbog ozljede Andrea, koji je morao biti zamijenjen i na njegovo je mjesto Srećko Bogdan poslao Limu. Bez glavnog organizatora obrane domaći se nogometaši nisu ni stigli snaći, a već minutu kasnije Šafarić je loptu opalio s nekih 30 metara, ona pored svih igrača u međimurskoj obrani prolazi u mrežu za 0:1.

Gol Slavena bio je na sreću poziv na buđenje Međimurcima, pa do 32. minute izjednačuju na 1:1. Aganović se izborio za loptu i dopremio je Žuljeviću, koji je konačno precizan. Izjednačenje je donijelo dodatni polet domaćima, koji do kraja poluvremena imaju inicijativu, pa čak i potencijalni penal na Aganoviću, no rezultat ostaje isti.

Drugo poluvrijeme također donosi zanimljivu igru, u kojoj međutim nismo vidjeli golove. No, igrači Slaven Belupa i Međimurja dobrano su rastegli živce svojih navijača, propustivši doslovce desetine izglednih prilika.

Izlazak Aganovića

Iako je u 13. minuti svojim bijedno slabim šutom iz slobodnjaka "digao živce" publici, Aganović se u potpunosti iskupio za to u ostatku susreta, pa je i asistirao za gol Žuljevića, kojim su Međimurci upisali od na svoj konto. Čudi stoga što ga je trener Bogdan u 76. minuti izvukao va s terena i na njegovo mjesto poslao Lesjaka.

U 52. minuti tako Gregurina prolazi po lijevoj strani i opasno ugrožava domaći gol. Puca ali je Vuljanko siguran. Dvije minute kasnije odlično Melnjak servira za Žuljevića, a on u svoj svojoj visini ne uspijeva s tri metra matirati Pelina. U 61. minuti Lima s desne strane loptu nabacuje pred koprivnički gol, a Golubović pokušava podmetnuti nogu i usmjeriti je na pravo mjesto, no ona odlazi pored vratnice.

Svoju prevlast na travnjaku Međimurci nisu iskoristili, pa Koprivničani kreću u pravu akciju. U tome su im "pomagali" domaći obrambeni igrači, koji su prilikom prekida bili izuzetno neefikasni, čak statični, bez ideje što učiniti.

Prilike su imali Čaval i Maras, upravo zbog takve situacije u obrani, no ne mijenjaju rezultat. U 81. minuti Međimurci rade gužvu u gostujućem kaznenom prostoru, imali su dvije-tri prilike matirati vratara Pelina, no on je kao hobotnica i ništa ne prolazi pored njega u mrežu. Minutu pred kraj Čaval s par metara gađa direktno u vratara Vuljanka, a u nadoknadi Čaval izvodi korner, a Nynkeu glavom loptu šalje u prečku.