Euro 2010., Glavna runda, Skupina II, 3. kolo, 28.01.2010, 18:30 h, Innsbruck, Olympiahalle

Borna Rupnik • četvrtak, 28.01.2010.

U dvoboju koji je samo jednom suparniku imao natjecateljsku težinu Španjolci su lako prošetali pored neraspoloženih Slovenaca i zadržali nadu u polufinale...

UKUPNO40103/54

Španjolci su protiv Slovenaca morali pobijediti kako bi o njihovoj sudbini odlučivali Poljaci i Francuzi, a momčadi su na terenu pokazale točno onoliko koliko su i morale - Španjolci dovoljno, Slovenci vrlo malo.

Iako ni jedni ni drugi nisu briljirali, napad Furije bio je nešto precizniji, a naši su sjeverni susjedi već u prvom poluvremenu pogubili previše lopti da bi se mogli nadati imalo boljem ishodu. Obrane su uglavnom bile nepostojeći pojam.

Vezane vijesti

Uvodna četiri gola za bivše svjetske prvake postigao je Entrerrios, a kakva-takva neizvjesnost trajala je do 20. minute, kada Španjolci preko krila bježe na 15:10. Slovenski je brod do odlaska na odmor potonuo na još veći zaostatak (20:14), a u nastavku su Španjolci ponovno punili mrežu Gorazda Škofa i Aljoše Rezara.

Stali su tek na novih 20 golova, a sredinom drugog poluvremena došli su i do dvoznamenkaste prednosti (34:23) u nezadrživoj seriji 6:0 unutar samo tri minute.

Konačnih 40:32 rezultat je slovenskog uljepšavanja rezultata u samoj završnici, pri čemu su ključne uloge odigrali Luka i Miha Žvižej, koji su zajedničkim snagama postigli čak 15 pogodaka svoje momčadi.

Nijedan drugi Slovenac nije zabio više od tri, a Škof je zaustavio 13 lopti. Najefikasniji je među izabranicima Valera Rivere bio Entrerrios (11 pogodaka), a Aguinagalde i Malmagro dodali su po sedam. Španjolski su rukometaši tijekom susreta na slovenska vrata pucali 73 puta.