Euro 2010., Glavna runda, Skupina II, 3. kolo, 28.01.2010, 16:30 h, Innsbruck, Olympiahalle
Suci: Abrahamsen, Kristiansen (Norveška)
Njemačka
Njemačka
26:26(16:14) Češka
Češka

Za kraj podjela bodova

Mihaela Bradovski • četvrtak, 28.01.2010.

U utakmici koja nije mogla dati polufinalistu Njemačka i Češka odigrale su bez pobjednika, a nakon odigranih 60 minuta nezadovoljniji mogu biti Nijemci. Česi su tek pred kraj uhvatili priključak, a u posljednjoj su minuti i jedan i drugi sastav propustili postići pobjednički pogodak...

UKUPNO26142/34

U početnih deset minuta Nijemci i Česi postigli su tek šest pogodaka, po tri sa svake strane. Njemački su reprezentativci u periodu od sedme to 12. minute postigli pet pogodaka u nizu, te stigli do prednosti od dva pogotka.

Posebno raspoloženi u njihovim redovima bili su Kaufmann i Müller, a isti se dvojac i u idućim minutama upisivao u strijelce.

S druge strane, češka je vanjska linija u prvom dijelu promašila nekoliko udaraca u trenucima kada su mogli stići do izjednačenja. Upravo je jedan takav promašaj zaslužan za prvo njemačko odvajanje na +3, u 25. minuti za 13:10 pogodio je Christophersen.

Gensheimer je u razmaku od pet minuta postigao četiri pogotka, a da se na odmor ipak ne ode s najuvjerljivijom njemačkom prednošću pobrinuo se Mráz u posljednjoj minuti i postavio konačnih 16:14.

Realizatorski siromašan bio je i početak drugog, a prednost od tri pogotka Nijemcima je vratio Kaufmann svojim drugim pogotkom u nizu. Stehlík, Piskac i Filip uhvaliti su ritam pogodaka između 44. i 47. minute i dvoboj vratili na početak.

Od tog trenutka pa sve do 59. minute igralo se pogodak po pogodak, na češkoj strani probudio se Jícha dok je za Njemačku ponovno u nekoliko pokušaja precizan bio Gensheimer. Završnica je pripala najboljem češkom strijelcu koji je svojoj momčadi donio prednost 26:25, te Theuerkaufu koji u istoj minuti postiže pogodak za konačnu podjelu bodova.

U oproštajnom remiju češki je vratar Martin Galia sudjelovao s 14 obrana, dvije više od Johannesa Bittera. Najefikasniji pojedinac na susretu bio je Lars Kaufmann sa sedam pogodaka. Slijede ga suigrač Gensheimer te Jícha sa po šest pogodaka.