Zimski sportovi

Nova nula za Slovence

Martina Oštrić • petak, 15.01.2010.

Osim nove domaće pobjede Medveščaka 43. kolo hokejske EBEL lige donijelo je novo posrnuće dva slovenska kluba - Jesenica kod kuće, te Olimpije u gostima. U austrijskom dvoboju Graz je na gostovanju kod Villacha odnio tijesnu pobjedu...

S pet bodova ispred KAC-a Medveščak je iz kola u kolo sve sigurniji na sedmom mjestu, a sljedeći cilj im je korak više. Uz današnju pobjedu upravo nad Klagenfurtom trebao im je i povoljan rezultat iz Jesenica, no mađarski klub nije dopustio iznenađenja, te je nakon dvije izjednačene trećine u posljednjoj dionici ubacio u višu brzinu te osigurao laganu pobjedu nad posljednjom momčadi prvenstva.

Albino vodstvo od 2:0 izjednačili su Mitja Robar i Žiga Jeglič u 32. i 39. minuti, no na zadnji se predah ipak otišlo s minimalnim vodstvom mađarske momčadi pogotkom Juhe Alena. Istvan Sofron u dvije je minute potopio sve lađe domaće momčadi koja je doduše preko Todda Elika uspjela smanjiti rezultat. No, ako je nada Slovenaca i postojala, ugasio ju je Janos Vas svojim prvim pogotkom pet minuta prije kraja susreta.

Drugi slovenski predstavnik, ljubljanska Olimpija, odigrala je sličnu utakmicu kao i sunarodnjaci im iz Jesenica. Nakon 40 minuta igre semafor je pokazivao miroljubivih 1:1 da bi u posljednjem periodu momčad Linza pokazala da je ipak za klasu bolja od suparnika.

S tri pogotka u režiji Christopha Ibouniga, Roberta Shearera i Philippa Lukasa, od kojih je posljednji postignut u praznu mrežu, Linz se s 56 bodova izjednačio sa trećeplasiranim Red Bullom iz Salzburga.

Austrijski dvoboj u Villachu između domaćeg VSV-a i Graz 99ersa s minimalnih 2:3 pripao je gostima koji su i poveli u 14. minuti preko Jeana Philippea Parea. Michael Raffl minutu kasnije sve dovodi na početak, da bi preko Svena Klimbachera 99ersi došli do novog vodstva.

Greg Day gostima donosi, kako će se poslije pokazati, nedostižnih 1:3, a premda su, nakon izlaska golmana Gerta Prochaske igrači Villacha uspjeli smanjiti rezultat, do novog izjednačenja nije došlo.

• ALGHAZANTH15.01.2010. u 23:30
    Neki dan Jesenice pobjeđuju Red Bull bez primljenog gola a danas im Alba natrpa pola tuceta u mrežu.