Zimski sportovi

Red Bullu pobjeda u Beču

Martina Oštrić • utorak, 26.01.2010.

Vienna Capitalsi i red Bull Salzburg u utorak su odigrali zaostalu utakmicu 43. kola hokejske EBEL lige. Unatoč vodstvu domaćina tijekom dvije trećine, gosti su odličnom igrom u posljednjoj trećini ipak uspjeli doći do nova dva boda...

Drugoplasirani Red Bull Salzburg došao je do novih bodova na gostovanju u glavnom gradu kod Capitalsa. U vrlo zanimljivoj utakmici nije nedostajalo pogodaka s igračem više, ali i s igračem manje. Poveli su gosti. Nakon isključenja Benoita Grattona i Marcela Rodmana, Douglas Lynch i Jonathan Filewich pripremili su teren za Jeremya Rebeka koji svoju momčad dovodi u vodstvo.

Domaćinima nije dugo trebalo za povratak u utakmicu. S igračem manje, nakon isključenja Phillipa Lakosa, Patrick Lebeau poravnava rezultat i sve dovodi na početak. Do kraja trećine još se jednom tresla mreža gostujućeg vratara. U razmaku od dvadesetak sekundi, Andre Lakos i Douglas Lynch zaradili su nova isključenja, nakon čega se bilo samo pitanje trenutka kad će Bečani izjednačiti rezultat. To se i dogodilo u 19. minuti, kada Darcy Werenka dovodi domaćine u vodstvo.

Dobru igru s kraja prvog perioda Capitalsi su prenijeli i na drugi, što se vidjelo već na samom početku. Samo 55 sekundi nakon početka druge trećine, Capitalsi pogotkom Davida Rodmana povećavaju vodstvo. Red Bull nije slučajno drugoplasirana momčad prvenstva, a to su pokazali fenomenalnim povratkom u posljednjim sekundama druge trećine, kada Marco Pewal smanjuje na 3:2.

U posljednjoj trećini Red Bull pokazao je domaćinima da i oni znaju pogoditi s igračem manje. Nakon isključenja Kelseya Wilsona Daniel Wesler s igračem manje poravnao je rezultat i donio gostujućoj momčadi golemu psihološku prednost koju su do kraja utakmice i iskoristili. Strijelac prvog pogotka Jeremy Rebek u 53. je minuti donio Red Bullu pobjedu. Capitalsi su do kraja imali još jedno isključenje, a vađenje golmana Frederica Cassivija nije urodilo plodom.