Partizanovo poigravanje s Velšanima

Branimir Korać • utorak, 21.07.2009.

Prvi uzvratni dvoboji drugog pretkola Lige prvaka nisu donijeli neočekivane rezultate. Najuvjerljiviji u drugom pretkolu bio je Partizan koji je u dva susreta utrpao 12 pogodaka velškom Rhylu, a europski put završio je Zrinjski iz Mostara...

Baku s bivšim Interovcem Ernadom Skulićem u prvih 11 sjajnom predstavom u drugom poluvremenu svladao je na svom terenu Ekranas s 4:2 i s ukupnih 6:4 prošao je dalje. Prvak Azerbajdžana u prvom poluvremenu nije briljirao, no u drugom dijelu bio je klasu bolji te zasluženo slavio. Felipe Almeida spremio je dva gola, a Amiran Mujiri jedan za visokih 3:0 već u 77. minuti i tu je bio praktički kraj. Matović je četiri minute kasnije smanjio na 3:1, a točku na i stavio je bivši igrač Osijeka Aleksandar Šolić u 91. minuti. Konačnih 4:2 postavio je minutu kasnije Gleveckas.

Očekivani prolaz ostvario je Bate Borisov koji je u prvom susretu u Skopju svladao Makedoniju s 2:0, a na svom travnjaku slavili su identičnim rezultatom. U prvom poluvremenu Makedonci su odigrali vrlo dobro i pošteno namučili prošlosezonskog člana Lige prvaka, no u drugom dijelu su pali i Bate je u završnici pogocima Sošnovskog i Rodionova uzeo pobjedu 2:0.

Andorska Sant Julia i drugi put je teško stradala protiv Levskog. U Bugarskoj je bilo 4:0, a u uzvratu u Andori čak 5:0 i Levski s lakoćom ide dalje. Andorskim amaterima dva pogotka postigao je Ognjanov, a po jedan su dodali Jovov, Cačev i Kirov.

Sheriff iz Tiraspola slavio je protiv finskog Intera kao i u Finskoj s 1:0. Ponovno je to bio tvrd meč koji je odlučen u 69. minuti s bijele točke. Benjamin Balima srušen je u 16 metara, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Alexandru Suvorov. Do kraja susreta Moldavci su uspjeli sačuvati mrežu i izboriti susret sa Slavijom.

Posao je uspješno dovršio i Apoel koji je u Nikoziji s 3:0 bio bolji od islandskog EB/Streymura. Prvi dvoboj Ciprani su na Islandu dobili s 2:0 i bilo je očekivano kako neće imati problema u uzvratu. Tako je i bilo, slavili su s 3:0 pogocima Marcina Zewlakowa, Nektariosa Alexandroua i Nenada Mirosavljevića.

Europski put završio je mostarski Zrinjski za kojeg se prejakim pokazao Slovan iz Bratislave. Slovan je nakon poraza 1:0 u prvom susretu, u Bratislavi slavio s visokih 4:0 zahvaljujući ranim pogocima Halenara i Gaucha. Nakon toga Zrinjski je stvorio nekoliko prilika koje nije realizirao, a nakon trećeg pogotka kojeg je ponovno postigao Halenar, sve je bilo riješeno. Konačnih 4:0 postavio je u sudačkoj nadoknadi Sylvestr.

U prvom dvoboju Stabaeka i Tirane nije bilo pobjednika. Susret je završio s 1:1, a u drugom je Stabaek pokazao kvalitetu i slavio 4:0. Već u prvom dijelu Norvežani su postigli tri pogotka, dvostruki strijelac bio je Segerström, a jedan je dodao Berglund, a na startu drugog dijela konačnih 4:0 postavio je Farnerud i momčad Ilije Lončarevića ispratio iz Europe.

Najuvjerljiviji u drugom pretkolu bio je Partizan koji je s ukupnih 12:0 ispratio velški Rhyl. U uzvratu na stadionu Partizana bilo je čak 8:0, a u igri mačke i miša strijelci su bili Cleverson triput, Ilić dvaput te po jednom Diarra, Đorđević i Petrović.