BATE i Partizan odradili posao

Marin Vuković • utorak, 14.07.2009.

Osim sraza Pjunika i Dinama večeras su odigrane još četiri utakmice drugog pretkola Lige prvaka. BATE je bio uvjerljiv u Makedoniji, dok je beogradski Partizan s gostovanja donio visoku pobjedu protiv velškog prvaka Rhyla.

Bjeloruski BATE ponovno je na dobrom putu prema natjecanju po skupinama Lige prvaka. Na gostovanju u Skopju svladali su Makedoniju s 2:0 i vjerojatno riješili pitanje putnika u treće pretkolo. Golove su postigli Krivets u 40. i Skaviš u 49. minuti.

Za razliku od hrvatskog prvaka, srpski se prvak Partizan prošetao Rhylom na sjeveru Walesa i svladao istoimenu momčad s 4:0. U 17. minuti iz slobodnog udarca mrežu Velšana načeo je Mladen Krstajić, a samo dvije minute kasnije prednost je udvostručio Cleo.

Krajem prvog dijela Diarra je postigao i treći pogodak, a na visokih 4:0 povisio je Đorđević 20 minuta prije kraja utakmice. Uzvrat u Beogradu ostao je tek formalnost, Partizan se već može okrenuti trećem pretkolu.

U sličnoj situaciji je i ciparski APOEL koji je golovima Mirosavljevića i Zewlakowa slavio na gostovanju kod EB/Streymura, dok bi litvanski Ekranas, inače protivnik Dinama iz pretkola Lige prvaka 2006. godine, mogao bi imati problema u uzvratu, budući da su na svom stadionu s Bakuom odigrali neodlučenih 2:2.