Salzburg remizirao, Kopenhagen i Maccabi najefikasniji

Ivan Forjan • srijeda, 15.07.2009.

Večerašnjim dvobojima kompletirano je drugo pretkolo europske Lige prvaka. Puno iznenađenja nije bilo, no za malo živosti uoči uzvratnih susreta pobrinuli su se nogometaši Levadie i Bohemiansa remiziravši na gostovanjima kod Wisle, odnosno Salzburga...

Efikasan nogomet mogli smo večeras gledati na terenima diljem Europe, gdje su preostale 24 momčadi tražile put ka trećem pretkolu najelitnijeg europskog klupskog natjecanja. Najraspoloženiji bili su igrači danskog Kopenhagena i Maccabija koji su istim rezultatima (6:0) ispratili svoje suparnike Glentoran iz Belfasta, odnosno budvanski Mogren.

Mađarski Debrecen koji je prije četiri godine u drugom pretkolu Lige prvaka u dvije utakmice splitski Hajduk "nahranio" sa "osam vrućih debrecinki", večeras je bez problema slavio na domaćem terenu protiv Kalmara. Strijelci za domaćine bili su Varga u 73. te Kiss u 86. minuti. Levski je očekivano nadvisio andorsku Sant Juliju podarivši im četiri pogotka, dok su Aktobe i Sheriff ostvarili jedine gostujuće pobjede, s time da Aktobe odlazi kući s visokom prednošću od čak četiri zgoditka.

Najveće iznenađenje večeri priredili su ipak nogometaši irskog Bohemiansa koji su odličnom igrom protiv Red Bull Salzburga ostvarili vrlo dobar rezultat uoči uzvrata u Dublinu. Red Bull je poveo preko Dudića u 25. minuti, no Irci uzvraćaju preko Josepha N'Doa u 60. minuti. Valja još napomenuti kako je irski vratar Brian Murphy u drugom poluvremenu obranio jedanaesterac spasivši time svoju momčad od poraza.

Ventspils, Levski, Maccabi iz Haife, Kopenhagen, Aktobe, BATE, APOEL i Partizan imena su momčadi koje s mirom dočekuju daljnji ždrijeb koji će se održati u petak u Nyonu te gledaju polako prema trećem pretkolu Lige prvaka.