Kamen Ingrad - Inter: Prva ligo, mi bi se još družili

Hrvoje Vuković • subota, 11.03.2006.

Prije samo nekoliko kola situacija u Zaprešiću bila je sve samo ne ružičasta. Jednom nogom žuti su već zagazili u močvarno tlo druge lige, momčad je igrala neki kvazi-nogomet, bodova ni za lijek, no nakon što je kompletirano i posljednje 22. kolo Zaprešićani se usude vjerovati kako i dogodine mogu igrati s "velikima"...

A tu nadu dodatno je probudila i današnja minimalna pobjeda u Velikoj nad rasterećenim Kamen Ingradom. Domaćini su osigurali Ligu za prvaka i prije posljednjeg kola te su bez ikakvih briga izašli pred malobrojne gledatelje koji su odlučili provesti subotnje poslijepodne uz prvoligaški nogomet.

Nedostatak ambicija kod domaćih "nagradila" je i većina kladionica koja je već početkom tjedna blokirala ovaj par te tako bacila zrno sumnje na regularnost ovog susreta, no nekakve dublje analize oko toga prepustit ćemo vašoj mašti na volju. Veličani su stvorili prvu pravu priliku u 16. minuti kada je na ubačaj Jasmina Mujdže Mladen Stipković pogodio vratnicu koja je spasila "žute" od rezultatskog minusa.

Samo tri minute kasnije potpuno ravnopravni Inter uzvratio je vrlo dobrom šansom za Josipa Jerneića kojemu je također nedostajalo preciznosti za prvi pogdak na utakmici. Ponovno su na redu domaćini, a ovoga puta drago papa je pogodio mrežu, ali je posljednju riječ imao pomoćni sudac koji je opravdano signalizirao zaleđe i gol je poništen.

Inter nije puno "filozofirao", gostima je u svakoj utakmici potrebna pobjeda, remiji više ne dolaze u obzir, pa su tako i krenuli u nastavku, a unatoč nešto boljoj igri domaćina izgledna šansa stvorena je od strane "žutih" u 54. minuti kada je danas vrlo dobri Hrvoje Štrok pucao preko gola.

I konačno deset minuta kasnije upornost se isplatila. Tomislav Gondžić bio je inicijator akcije koju je Štrok završio pogodivši mrežu veličana za 1:0. Tu prednost gosti su mogli i dodatno podebljati do kraja utakmice, ali kao i nebrojeno puta ove sezone Interovi igrači iskazali su se nepreciznošću, pa su dvije šanse Štroka, Gondžića te jedna Skulića ostale neiskorištene. Naravno, zaprešićani neće puno žaliti za tim, pošto su uspjeli očuvati minimalnu prednost, a ni igrači Kamen Ingrada vjerojatno neće liti suze, jer je glavni cilj sezone ostvaren već prije ovog kola.