Dragan Tomas 6.5 (od 59. 22 Švađumović 6)
Danijel Cesarec 7 (od 72. 4 Barišić)
Admir Alić 6
Trener: Milo Nižetić
1:0 Bjelanović (Kristić, 6); 2:0 Karić (Balajić, 66); 3:0 Bjelanović (Drobne, 77)

Matić, Gašpar, Mujčin

Igrač utakmice:Danijel HRMAN

Prije nedjeljne utakmice Varteksa, još uvijek su svi bili pod dojmom četvrtka, i velike partije Varaždinaca na Villa Parku. Prepričavala se sjajna igra Mukaja, prekrasni golovi Bjelanovića i Karića, a ponajviše je hvaljen stav igrača Varteksa, koji se nisu bojali slavne Aston Ville, nego su im nametnuli svoju igru te na kraju ostvarili jedan od najvećih uspjeha u povijesti kluba.

Nedjelja je donijela gostovanje uvije rado viđenih nogometaša iz Slavonskog Broda, koji u Varaždinu dosad u četiri nastupa nisu postigli niti gol. Loše je počelo i ovoga puta za njih, već u 6. minuti je Mumlek izveo korner, Kristić glavom pucao, a Bjelanović malim dodirom, iz gužve pogodio mrežu. Četvrtak je ostavio traga na igračima Varteksa, a očito je i nadolazeći uzvrat sa Aston Villom bio već u glavama nogometaša, pa su nakon pogotka malo zastali. Brođani su pokušavali pronaći igru, niti milimetra nisu odstupali od svoje zacrtane taktike, a pred kraj poluvremena to im je i uspjelo. Ipak, tri puta Markovinović i dvaput Cesarec, nisu uspjeli zatresti mrežu Mađarića. Najbolja prilika bila je ona posljednja Cesarčeva, kada je u 44. minuti, bio nekoliko centimetara prekratak, da loptu dodanu od Alića ubaci u mrežu.

Niti u nastavku nije se bitno promijenilo stanje na terenu. Ipak, susret je razriješio Veldin Karić, fenomenalnim golom u 64. minuti. Balajić je probio stranu, dodao na pet metara do Karića, koji malo podiže loptu, te iz voleja, preko glave postiže pogodak. 2:0 – “Karinjo”. Svima na stadionu bilo je jasno da je utakmica gotova. Ipak, s tim se nisu složili Brođani, koji su opasno zaprijetili i u 67. minuti, ali je Cesarec, pogodivši vranicu, unatoč odličnoj igri postao tragičarem. Tada su se Varteksovci još više razigrali, vidjeli smo nekoliko lijepih poteza, a čovjekom utakmice proglasili smo Danijela Hrmana. Odličnu igru u Birminghamu, potvrdio je i u nedjelju te je bio jedan od glavnih čimbenika vrijedne pobjede nad Marsonijom.

Brođani nisu razočarali, igrali su solidno, no “krojači” su se ipak pokazali kao pretvrd orah. Točku na i, jedne rutinske, ali slatke pobjede, stavio je Bjelanović, nakon odlične kombinatorike varaždinskih napadača – Karić, Drobne, Bjelanović. Tri boda su tako u džepu Varaždinaca, a treba sad u četvrtak osvojiti i dodatne bodove za hrvatski klupski koeficijent u UEFA kupovima. Biti će to veliki spektakl, jedan od onih povijesnih, a svi koji nisu kupili karte neka požure – ponedjeljak je zadnji dan...